Z Pogonią przed własną publicznością – zapowiedź meczu!

0
198

Czy może być lepsza sposobność na zdobycie punktów niż  mecz na swoim parkiecie i przed własną publicznością? Najprawdopodobniej nie!

Przed szansą na długo wyczekiwane zwycięstwo stoją piłkarze ręczni Handball Stal Mielec, którzy po raz pierwszy w sezonie, już w najbliższą sobotę będą  gospodarzem spotkania.

Choć przewaga własnego boiska tym razem jest po stronie Biało-Niebieskich, to o trzy punkty wcale nie będzie tak łatwo. Na mieleckim parkiecie spotkają się bowiem dwie drużyny, które jak dotąd nie zdobyły ani jednego punktu i po trzech seriach zajmują niechlubne ostatnie dwa miejsca w tabeli. Zarówno Handball Stal Mielec jak i Sandra Spa Pogoń Szczecin z pewnością mają ambitny plan by już w sobotę odmienić swój los i odbić się od dna tabeli. To zadanie może udać się jednak tylko jednej drużynie.

– Nie tak wyobrażałem sobie początek sezonu. Liczyłem na punkty przynajmniej w dwóch pierwszych meczach.  Ostatecznie tych punktów nie mamy, choć byliśmy naprawdę blisko – komentuje sytuację Stali drugi trener i skrzydłowy mieleckiej drużyny Michał Chodara.  – Mam nadzieję, że w najbliższym meczu, pierwszym domowym, w końcu zapunktujemy – dodaje.

Sezon 2021/2022, szczypiorniści ze Szczecina rozpoczęli meczem z Łomżą Vive Kielce. Mecz ten, zresztą bez zaskoczenia, zakończył się na korzyść kielczan. Dwie kolejne porażki  Pogoń zaliczyła kolejno z MMTSem Kwidzyn oraz z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Mielczanie natomiast mają na swoim koncie przegrane z MKS Zagłębiem Lubin, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski a także z Orlen Wisłą Płock.

– Przed nami dużo pracy, jest jednak sporo pozytywnych aspektów w naszej grze, które musimy pielęgnować. Gramy konsekwentnie w ataku, czasami brakuje nam jednak cierpliwości i boiskowego cwaniactwa. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej, a my będziemy stawać się coraz lepsi i sprytniejsi od drużyny przeciwnej – tłumaczy Michał Chodara.

Zgodnie z zapowiedzią doświadczonego skrzydłowego Stali, założenia przed sobotnim meczem nie ulegają zmianie i prezentują się podobnie jak przed poprzednimi meczami. Zawodnicy Handball Stal Mielec chcą zrobić wszystko by wygrać, a pomóc w tym ma zaangażowanie oraz gra zespołowa.

– Musimy dać z siebie 120 procent i skupić się na swojej grze. Ostatnie mecze udowodniły, że nerwowe fragmenty są efektem wyłącznie naszych błędów. Musimy zostawiać na parkiecie serce i być kolektywem, prawdziwą drużyną. Chcemy zapunktować i zrobimy wszystko by tak się stało – mówi na zakończenie Chodara.

Mecz Handball Stal Mielec z Sandra Spa Pogoń Szczecin już w najbliższą sobotę 25 września o godzinie 17:00.

Bilety można kupić za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w dniu meczu.

Link: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0377/opis

Transmisja spotkania dostępna na stronie emocje.tv.

Sponsorem meczu jest PZL Mielec https://www.pzlmielec.pl/