Po trzy punkty do Piotrkowa

0
192

Przed szczypiornistami Handball Stal Mielec drugie superligowe starcie. Już w najbliższy piątek (10 września), mielczanie zmierzą się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Choć inauguracja sezonu w wykonaniu mieleckiej drużyny zakończyła się bez zdobyczy punktowej, to czasu na rozpamiętywanie porażki nie ma. Od niedzielnego meczu z MKS Zagłębiem Lubin minęło zaledwie parę dni. Po ekspresowej analizie przegranej, czas skoncentrować się na kolejnym przeciwniku Biało-Niebieskich.

– Czuję się podbudowany postawą chłopaków. Wracając do meczu z Lubinem, na uznanie zasługuje szczególnie nasza gra w defensywie – mówi trener mielczan Rafał Gliński. – Takiej woli walki i chęci gry od nich oczekuję. Znamy powód przegranej, to przede wszystkim brak chłodnej głowy w ataku. Pracujemy nad tym – zapewnia trener.

Czego zatem możemy spodziewać już w piątek? – Piotrkowianin to niewątpliwie zespół, który w ostatnich latach, mimo niewielkich roszad, gra określone formuły nałożone przez Bartosza Jureckiego. Powiem szczerze, że zarówno podczas przygotowań jak i w ostatnim meczu z Gdańskiem, Piotrków prezentuje się naprawdę solidnie. Widać dobrą pracę trenera. Na boisku każdy wie, co ma robić. Jedną z ich mocniejszych stron to z pewnością gra w obronie, dlatego to właśnie w tym aspekcie będziemy musieli być szczególnie uważni – tłumaczy Gliński.

Handball Stal Mielec ma na swoim koncie kontrolny mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Podczas okresu przygotowawczego, w starciu lepsi okazali się zawodnicy z Piotrkowa, którzy wygrali 31:26. Jak zapewnia jednak Rafał Gliński, sparingi a mecze ligowe, to zupełnie, co innego. – Okres przygotowawczy to poligon doświadczalny, gdy przychodzi liga, trzeba skupić się już wyłącznie na najmocniejszych punktach i je realizować – przyznaje.

Czy Handball Stal Mielec wyciągnęła wnioski po przegranej w Lubinie? Czy podbudowany inauguracyjnym zwycięstwem Piotrków podtrzyma dobrą passę także w meczu z Mielcem? Odpowiedzi poznamy już w piątek 10 września.

Początek spotkania o godzinie 17:15. Transmisja meczu w TVP Sport oraz na tvpsport.pl.