IX Memoriał Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego-podsumowanie drugiego dnia [ZDJĘCIA]]

0
213
Zakończył się drugi dzień zmagań piłkarzy ręcznych w ramach IX Memoriału Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego.
W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły mieleckiej Stali i KH Koprovice.
Początek meczu był bardzo wyrównany. Do siódmej minuty padały bramki za bramką, zarówno dla drużyny gości jak i gospodarzy. Chwilową przewagę zyskał zespół z Czech.
Dopiero w 22:00 minucie Biało-Niebiescy dogonili przeciwnika i później zyskali przewagę. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Stali Mielec 13:12.
Druga połowa zaczyna się podobnie jak pierwsza. Padają jednakowe ilości bramek po jednej i po drugiej stronie boiska.
Dopiero w 40 minucie zespół z Mielca zaczyna wychodzić na prowadzenie. Rywalowi biało-niebieskich nie udaje się odrobić strat, co sprawia że mecz kończy się zwycięstwem SPR Stal Mielec 27:24
Po meczu nastąpiło uroczyste rozdanie pucharów pamiątkowych. Puchary wręczał Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Przerwa między meczami to doskonały moment na podziękowanie przedstawicielom Miasta Mielec, Mosir Mielec oraz Starostwa za przybycie na Memoriał i wspieranie działań klubu SPR Stal Mielec. Pamiątkowe statuetki odebrali Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan, dyrektor Mosir Mielec Mirosława Gorazd oraz Wicestarosta Andrzej Bryła

Drugim meczem, który jednocześnie zakończył dzisiejszy memoriał było starcie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z MKS Padwa Zamość.

Pierwsza połowa meczu aż do 21. minuty była bardzo wyrównana. Dopiero po tym czasie Piotrków strzelał swoim przeciwnikom bramkę za bramką.

Pierwsza połowa spotkania skończyła się wprowadzenie Piotrkowianina 12:8.

W drugiej połowie różnica bramkowa rosła z minuty na minutę. W 38. minucie Piotrkowianin prowadził już pięcioma bramkami a w 45. minucie sześcioma. Mecz zakończył się zwycięstwem Piotrkowianina 28:21

Obydwu drużynom ni brakowało ducha walki, przez co mecz był bardzo widowiskowy.

Po meczu pamiątkowe puchary w imieniu Marszałka wręczył poseł na sejm RP Fryderyk Kapinos. Upominki dla drużyn wręczał dyrektor ARP Mielec Waldemar Barnaś.

W drugim dniu memoriału można było bezpłatnie i bez rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19. Dziękujemy Centrum Medyczne mu Medyk za pomoc w organizacji akcji. Nasi zawodnicy też skorzystali z okazji i przed sezonem PGNiG Superligi zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Partnerami IX Memoriału byli Województwo PodkarpackieMiasto MielecPZL Mielec.