Startuje Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” 2021 w piłce ręcznej

0
226

Dziś w hotelu Atena odbyła się konferencja prasowa przed turniejem Enea Cup 2021.

Kilkuset uczniów z podkarpacia i świętokrzyskiego weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2021. Zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, rok rocznie wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Pierwsze mecze zaplanowano już 21 czerwca. Za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie ligi odpowiada klub piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Partnerem turnieju jest Województwo Podkarpackie.

To już V edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2021, która z edycji na edycję zyskuje na popularności, tak jak i dyscyplina sportu jaką jest piłka ręczna. Do tej pory w międzyszkolnych rozgrywkach w ramach Enea Cup rywalizowało łącznie ponad 1,5 tys. dzieci. W samych zeszłorocznych zawodach wzięło udział ponad pięciuset uczniów.

– Dzięki wsparciu Enei w naszych zawodach, co roku udział biorą setki młodych ludzi ze szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego. W tym roku planujemy kolejne pięć turniejów. Pierwszy mecz przed nami, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania i zachęcamy okoliczne szkoły do wzięcia udziału w naszym projekcie – powiedział Roman Kowalik, prezes SPR Stal Mielec S.A

Zawody odbędą się w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8). Zwycięzcy każdej grupy awansują do finału. Uczestnikami projektu będą łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników.

– Cieszymy się, że do grona dyscyplin sportowych wspieranych przez Eneę, należy piłka ręczna, która gwarantuje dzieciom nie tylko ogólny rozwój fizyczny, ale także umiejętności budowania i realizowania taktyki sportowej i gry zespołowej. Młodym sportowcom życzę samych sukcesów oraz wiele radości ze wspólnych spotkań z rówieśnikami – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Zawody piłki ręcznej odbywają się pod szyldem Enei Akademii Sportu – projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Enea Akademia Sportu to jeden z najważniejszych programów Grupy Enea prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”, promujący aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Realizatorem Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2021 jest SPR Stal Mielec, znany i ceniony klub w całej Polsce, który od wielu lat organizuje rozgrywki seniorskie oraz grup młodzieżowych w piłce ręcznej. Klub na swoim koncie ma organizacje rozgrywek młodzieżowych na szczeblu mistrzowskim i ligowym oraz rozgrywek seniorów w najwyższej lidze w kraju PGNiG Superlidze. Zorganizował już także cztery edycje „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup” na terenie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Enea wspiera zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce, wielokrotnego mistrza Polski w tenisie stołowym KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz dwóch imprez triathlonowych: Enea Ironman 70.3 Gdynia oraz Enea Bydgoszcz Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich.