Rafał Gliński nowym trenerem SPR Stali Mielec!

0
258

Rafał Gliński oficjalnie został nowym trenerem SPR Stali Mielec. Na tym stanowisku zastąpi Dawida Nilssona, który po dwóch latach żegna się z naszym zespołem.

Dla Rafała Glińskiego będzie to pierwsza samodzielna praca w roli pierwszego szkoleniowca. 38-latek przez dwa ostatnie sezony był grającym asystentem trenera Marcina Lijewskiego w Górniku Zabrze. Wraz z końcem sezonu 2020/21 postanowił zakończyć karierę zawodniczą i skupić się na pracy szkoleniowej.

W Zabrzu spędził łącznie sześć lat. Na Górny Śląsk trafił z SPR Stali Mielec, w której grał przez cztery sezony i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 2012 roku. W naszym klubie był jedną z najważniejszych postaci, dyrygując grą zespołu z pozycji środkowego rozgrywającego.

Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Wrocławiu. W Śląsku Wrocław grał do 2006 roku, gdy postanowił skorzystać z oferty niemieckiego TV Willstätt. W 2009 roku wrócił do Polski, podpisując kontrakt z Vive Kielce. To właśnie z Kielc w 2011 roku trafił do Mielca.

Rafał Gliński napisał również piękną kartę w historii reprezentacji Polski. W 2009 zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Chorwacji. W turnieju tym wystąpił we wszystkich meczach, zdobywając 10 goli. Siedem lat później, podczas mistrzostw Europy w Polsce, w barwach naszej reprezentacji wystąpił w sześciu meczach i rzucił cztery bramki.

Nowy szkoleniowiec SPR Stali Mielec rozpocznie pracę już za kilka tygodni, podczas przygotowań do rozpoczęcia sezonu 2021/2022.

Jednocześnie pragniemy podziękować Dawidowi za prowadzenie zespołu przez dwa sezony.