Najtrudniejsze zadanie. Przed nami mecz z Łomżą Vive Kielce

0
185

W środę o godzinie 19 nasza SPR Stal Mielec podejmie na własnym parkiecie mistrzów Polski – drużynę Łomżę Vive Kielce. Spotkanie będzie transmitowane w serwisie Emocje.TV.

Najbliższego rywala SPR Stali Mielec nie trzeba nikomu przedstawiać. To najlepsza drużyna w kraju, która od dekady ma monopol na zdobywanie zarówno mistrzostwa, jak i PGNiG Pucharu Polski. To drugie trofeum kielczanie zdobyli zresztą w ostatnią niedzielę już po raz siedemnasty. W zespole trenowanym przez Talanta Dujszebajewa (choć on akurat odbywa karę i drużyny w Mielcu nie poprowadzi) wręcz roi się od gwiazd europejskiego formatu. Długo by wymieniać znakomitości, które grają w barwach Łomży Vive Kielce. Do tego to spotkanie dla kieleckiego zespołu będzie miało bardzo ważny wymiar. Zwycięstwo da bowiem kielczanom już pewny tytuł mistrzów Polski, bez oglądania się na mecz ostatniej kolejki, w której zmierzą się we własnej hali z największym rywalem – Orlen Wisłą Płock.

Z kolei nasza sytuacja w walce o utrzymanie staje się coraz trudniejsza. Po sobotniej, wysokiej porażce z płocczanami został nam już tylko mecz z Vive oraz starcie w ostatniej kolejce na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin. Lepszy bilans ma nasz bezpośredni rywal w walce o uniknięcie ostatniego miejsca. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski w środę zagra u siebie z Azotami Tarnów, a w sobotę zagra na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Przed mielczanami więc trudne zadanie, tym bardziej, że trzeba się podnieść po tak dotkliwej porażce w Płocku.

– Trudno podnieść się po takim meczu. Nie wychodziło nam w tym meczu nic – mówi bramkarz SPR Stali Mielec, Krystian Witkowski. – Nie pokazaliśmy ani charakteru, ani woli walki. Liga jednak wciąż trwa, mamy przed sobą dwa mecze, musimy wziąć się w garść. Co zrobić, żeby taki scenariusz nie powtórzył się w meczu z Kielcami? – Musimy usunąć z głowy ten mecz z Płocka. Skupić się tylko na treningach i pracy nad tym, by ciężko walczyć, pokazać charakter i udowodnić, że to co się stało w meczu z Orlen Wisłą, było tylko jednorazowe.

Początek meczu SPR Stal Mielec – Łomża Vive Kielce w środę o godzinie 19. Transmisja w Emocje.TV.