Stawić czoła faworytom. Przed nami mecz z Orlen Wisłą Płock

0
168

Przed nami pierwszy z trzech ostatnich meczów tego sezonu PGNiG Superligi. W sobotę SPR Stal Mielec zagra na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock. Transmisja w Emocje.TV.

Sobotni mecz będzie ostatnim rozgrywanym w ramach 24.kolejki. Pierwotnie do tego starcia miało dojść tydzień wcześniej, ale wtedy wicemistrzowie Polski brali udział w Final Four Ligi Europejskiej w Niemczech. W niezwykle prestiżowym gronie płocczanie zajęli ostatecznie 4.miejsce. W tabeli Orlen Wisła Płock zajmuje drugie miejsce ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącej Łomży Vive Kielce. Podopieczni Xaviera Sabate wciąż mają więc szansę na dogonienie swojego rywala, ale tylko pod warunkiem, że kielczanie nie wygrają do końca sezonu już żadnego spotkania. Z kolei SPR Stal Mielec wciąż w tabeli PGNiG Superligi zajmuje przedostatnie miejsce. Nad ostatnim Piotrkowianinem mamy dwa punkty przewagi i jeden mecz do rozegrania więcej. Lepszy terminarz mają za to nasi rywale, bo my oprócz starcia z Orlen Wisłą Płock mamy jeszcze mecze z Łomżą Vive Kielce i wyjazdowe spotkanie z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

W takiej sytuacji każdy punkt jest na wagę złota, a historia pokazuje, że z Orlen Wisłą Płock potrafiliśmy walczyć. W sezonie 2014/2015 zremisowaliśmy w Płocku, co było jedną z największych sensacji tamtego sezonu, który ostatecznie zakończyliśmy na 6.miejscu. Z tamtej drużyny w SPR Stali wciąż grają Paweł Wilk, Łukasz Janyst i Michał Chodara. Ten ostatni w sobotę nie zagra z powodu kontuzji.

– Zrobimy wszystko, żeby walczyć z Orlen Wisłą Płock o punkty – mówi rozgrywający SPR Stali Mielec, Łukasz Nowak. – To są wicemistrzowie Polski, jedna z dwóch najlepszych drużyn w naszym kraju i jeśli chcemy z nimi powalczyć, to musimy ich czymś zaskoczyć. Musimy być konsekwentni w grze, musimy zagrać zespołowo i walczyć o każdą piłkę – podkreśla.

Początek meczu Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec w sobotę o godzinie 16. Transmisja w Emocje.TV.

Zobaczcie jak zespół przygotowuje się do starcia z Orlen Wisłą Płock: