1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniora Młodszego- relacja

0
156

W dniach 30.04-02.05 w Mielcu odbyła się 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyły SPR Stal Mielec, UKS Krakowiak 85, KS Vive II Kielce oraz MKS Ustroń.

Cały cykl rozpoczął się od meczu KS Vive II Kielce z MKS Ustroń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:34. Zawodnicy gospodarzy gonili wynik, ale to drużyna z Ustronia okazała się lepsza. Najwięcej bramek w zespole z Kielc zdobyli Olaf Trela – 5 trafień, a także Kacper Olczyk i Karol Włodarski po 4 bramki.

W drugim meczu nasi juniorzy młodsi zmierzyli się z UKS Krakowiak 85. Mecz toczył się bramka za bramkę i do przerwy SPR Stal Mielec przegrywała zaledwie jednym trafieniem. Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się wynikiem 30:30. Na juniorów z Mielca czekały rzuty karne, które niestety przegrali 4:5. Najskuteczniejszymi zawodnikami z Mielca byli Patryk Krzysztofek i Jakub Chojecki, którzy ośmiokrotnie trafiali do bramki rywala. Warto również wspomnieć o bramkarzu Szymonie Strzelczyku, który popisał się wieloma wspaniałymi obronami. W zespole UKS Krakowiak 85 najlepsi byli Dominik Szczęsny – 9 trafień oraz Jakub Latoń i Michał Klimko – obaj po 7 bramek.

W drugim dniu zmagań jako pierwsi zmierzyli się ze sobą juniorzy z Krakowa i Kielc. Mecz toczył się na styku, żadna z drużyn nie umiała odskoczyć na bezpieczną ilość trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim remisem 19:19. Druga połowa meczu nie wyłoniła zwycięzcy i mogliśmy oglądać kolejną serię rzutów karnych.  W tych triumfowało KS Vive II Kielce, wygrywając 3:1. Najlepszym zawodnikiem z Kielc okazał się ponownie Kacper Olczyk – 10 trafień, natomiast w krakowskiej drużynie najlepszy był Kamil Bierzanowski, który na swoim koncie zanotował aż 14 bramek.

W trzecim meczu turnieju zmierzyli się ze sobą SPR Stal Mielec i MKS Ustroń. Już w 13. minucie Juniorzy z Ustronia zapewnili sobie pięciobramkową przewagę. Nasza młodzież nie potrafiła postawić się zespołowi ze Śląska i do przerwy przegrywała już 8:24. Druga połowa nie przyniosła zmian i ostatecznie juniorzy z Ustronia mogli cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając 37:16. W zespole z Mielca najwięcej razy do siatki trafiał Jakub Chojecki, natomiast w zwycięskim zespole najlepszy był Patryk Siekierka, który trafił 13 rzutów.

W inauguracyjnym meczu trzeciego dnia zmagań poznaliśmy pierwszą drużynę, która wywalczyła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. MKS Ustroń wygrał 31:22 z UKS Krakowiak 85 i tym samym, z pierwszego miejsca, zameldował się w 1/8 Finału Mistrzostw. Juniorzy z Krakowa długo nie pozwalali rywalom odskoczyć na bezpieczną ilość trafień i do przerwy przegrywali zaledwie 14:16. W drugiej połowie zabrakło sił, co zadecydowało o końcowym wyniku. Najlepszym zawodnikiem zwycięzców ponownie był Patryk Siekierka, notując na swoim koncie 9 bramek. W zespole z Krakowa także ponownie najskuteczniejszy był Bierzanowski Kamil – 8 trafień.

W ostatnim meczu turnieju zmierzyli się ze sobą drużyny z Mielca i Kielc. Spotkanie miało zadecydować o drugiej drużynie, która przejdzie do dalszej fazy rozgrywek. Z każdą minutą szanse naszej młodzieży malały, a na remis liczyli zawodnicy z Krakowa. Na przerwę KS Vive II Kielce schodzili z pięciobramkową przewagą, 15:10. Druga połowa rozpoczęła się od wyniku 4:0 i zespół z Kielc wygrywał już tylko jedną bramką, by następnie ponownie odskoczyć i ostatecznie wygrać 31:22. Tym samym, z drugiego miejsca, awansowali do 1/8 Finału Mistrzostw. W mieleckiej drużynie najlepszy był Oskar Sondej – 6 bramek, natomiast w świętokrzyskiej drużynie najwięcej do siatki trafiali Kacper Olczyk i Olaf Trela – obaj po 9 razy.