PGNiG Superliga wkracza w decydującą fazę sezonu-zapowiedź meczu z Chrobrym Głogów

0
270

W weekend zostanie rozegrana 21.seria spotkań, w której SPR Stal Mielec zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Ubiegłotygodniowa porażka z Piotrkowianinem bardzo zawęziła margines błędu podopiecznym trenera Dawida Nilssona. Nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie ma do SPR Stali już tylko dwa punkty straty. Wszystko może się więc odwrócić po zaledwie jednej serii gier. To z pewnością niekomfortowa sytuacja, która na zespół nakłada dodatkową presję.

– Po takim meczu na pewno trudno się podnieść- mówi Michał Chodara, który obecnie jest kontuzjowany, ale cały czas stara się być bardzo blisko zespołu i pomagać w trudnych chwilach. – Można powiedzieć, że to był dla nas taki mecz sezonu. Nic jednak już nie zmienimy i trzeba podejść do tego w ten sposób, że to już było i musimy się koncentrować tylko na przyszłości. Musimy teraz się skupić, wyczyścić swoje głowy przed sobotnim meczem w Głogowie – dodaje doświadczony skrzydłowy.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć spotkań. Należy jednak zwrócić uwagę, że aż trzy z nich zagramy z głównymi faworytami całych rozgrywek – Łomżą Vive Kielce, Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy. Tym bardziej więc sobotni mecz z Chrobrym urasta do miana bardzo ważnego spotkania.

– Oczywiście, że jest presja, ale myślę, że każdy zawodnik indywidualnie radzi sobie z presją, ze stresem – podkreśla Michał Chodara. – W najbliższym meczu musimy po prostu wyjść i walczyć. Musimy dawać z siebie wszystko nawet nie w stu, ale w dwustu procentach.

Patrząc sucho na tabelę, to zdecydowanym faworytem będzie nasz najbliższy rywal. Chrobry Głogów z ostatnich pięciu meczów wygrał aż cztery – z Energą MKS-em Kalisz, Piotrkowianinem, Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz niezwykle ważne, derbowe starcie z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Vitalija Nata w ostatnim czasie dali się ograć jedynie Azotom Puławy. W pierwszej rundzie Chrobry wygrał również w Mielcu, w pięknym stylu odwracając losy meczu.

– Ten mecz na pewno siedzi w drużynie i chcemy wziąć za niego rewanż – mówi Chodara. – Na pewno będzie dużo walki, dużo zdrowia zostawimy na boisku, by to spotkanie wygrać – kończy nasz skrzydłowy.

Początek meczu Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec w sobotę (24 kwietnia) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV.