W niedzielę mecz z Zagłębiem Lubin. Czas na przełamanie?

0
126

Już w najbliższą niedzielę SPR Stal Mielec podejmie u siebie drużynę Zagłębia Lubin. Początek tego spotkania o godzinie 18, a transmisję przeprowadzi serwis Emocje.TV.

Przygotowania do meczu z Zagłębiem przebiegają trochę w cieniu tego, co stało się w ostatni piątek w Opolu. Cała drużyna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że taki mecz nie może się już powtórzyć. Również w tym celu wewnątrz zespołu odbyło się kilka „męskich rozmów”.

– Takie rozmowy odbywały się po meczu, w trakcie meczu i w trakcie tego tygodnia – mówi trener SPR Stali Mielec Dawid Nilsson. – Natomiast na pierwszym miejscu musimy przeprosić za to, co pokazaliśmy w Opolu, jako zespół. Nasz styl w tym meczu był karygodny. Nie zrealizowaliśmy żadnego, z przed meczem zakładanego planu, nie realizowaliśmy żadnych założeń taktycznych.

Przed meczem w Opolu mieliśmy sporo zawodników kontuzjowanych i chorych. Czy przed meczem z Zagłębiem wszyscy wrócili już do pełnego zdrowia? – Wszyscy zawodnicy trenują – informuje trener. – Natomiast mniejsze, czy większe urazy cały czas odczuwamy. Z kolei zawodnicy, którzy przechodzili różnego rodzaju infekcje cały czas dochodzą do siebie.

– To jednak nas w żaden sposób nie usprawiedliwia – podkreśla trener Nilsson. – Jesteśmy profesjonalistami, zgłaszając to, że chcemy grać, musimy dać z siebie sto procent. Musimy grać na maksimum możliwości.

Teraz przed zespołem mecz z Zagłębiem Lubin, a więc z drużyną, którą w tym sezonie pokonaliśmy po rzutach karnych. Teraz jednak to właśnie ta drużyna wydaje się być faworytem. – Każdy mecz dla nas jest ważny. Margines błędu już wyczerpaliśmy. Jeśli marzymy o tym, żeby zaistnieć jeszcze w PGNiG Superlidze, utrzymać się w niej, to musimy podchodzić do każdego meczu w stu procentach skoncentrowani i zdeterminowani.

– Naszą siłą jest zespół. Nie mamy indywidualności, jak Kielce, Płock, Puławy, czy kilka innych topowych zespołów. Naszą siłą jest zespół i jeśli jedno ogniwo w tym zespole przestaje funkcjonować, to automatycznie przestaje funkcjonować cały zespół – dodaje trener Nilsson.

Zagłębie Lubin zajmuje 7.miejsce w lidze z dorobkiem 22 punktów. W pierwszym meczu to jednak nasza drużyna była lepsza, wygrywając po rzutach karnych. Warto również zauważyć, że wygraliśmy dwa poprzednie spotkania u siebie z tym rywalem.

Początek meczu SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin w niedzielę o godzinie 18. Transmisja w Emocje.TV.