Przed nami bardzo ważny mecz. W niedzielę derbowe starcie w Tarnowie

0
178

Przed nami derbowe starcie z Grupą Azoty SPR Tarnów. To spotkanie już w najbliższą niedzielę (28 lutego) o godzinie 16 w Tarnowie. Bezpośrednia transmisja w serwisie Emocje.TV.

Są takie mecze, na które czeka się ze szczególnym napięciem. Takie właśnie są mecze derbowe, a jeden z nich właśnie przed nami – już w najbliższą niedzielę zmierzymy się z Grupą Azoty SPR Tarnów.

Pierwszy mecz obu drużyn, jak na derby przystało, przyniósł ogromnie wiele emocji. Niestety dla nas, w końcówce nasz zespół popełnił o jeden błąd za dużo i tarnowianie wyjechali z Mielca bogatsi o trzy punkty. Przegraliśmy wówczas 29:30 mimo, że jeszcze kilka minut przed końcem, to nasz zespół prowadził.

Od tego meczu minęło jednak już pół roku i w naszym zespole sporo się zmieniło. Przede wszystkim zmienił się trener – za Dawida Nilssona przyszedł Marek Motyczyński, który swój debiut zaliczył w ostatniej kolejce, w przegranym meczu z Górnikiem Zabrze. Mimo porażki z faworyzowanymi zabrzanami, z gry naszego zespołu można było wyciągnąć sporo pozytywów.

– Z optymizmem patrzę w przyszłość – mówi trener Motyczyński. – Mieliśmy dobre momenty w graniu. Do lepszego wyniku zabrakło może trochę doświadczenia, zarówno w obronie, jak i w ataku – dodaje.

Spotkanie z Tarnowem może mieć jednak większy ciężar gatunkowy. Raz, że są to derby, a dwa, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Czy w związku z tym drużyna odczuwa dodatkową presję. – Presja jest zawsze – wskazuje trener. – Przed każdym meczem czuje się presję i trzeba się na to przygotować. Musimy być do tego meczu dobrze przygotowani, tak by tę presję delikatnie obniżyć.

Obie drużyny dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Kto więc wygra niedzielne starcie będzie wyżej. – Zawsze przed meczem myślę, że to jest właśnie ten mecz za te przysłowiowe „6 punktów”. Tak myślałem też przed Górnikiem Zabrze, który jest przecież od nas dużo wyżej w tabeli. Myślę jednak, że przed najbliższym meczem musimy patrzeć na to optymistycznie i do przodu – zakończył trener Marek Motyczyński.

Mecz Grupa Azoty SPR Tarnów – SPR Stal Mielec w niedzielę (28 lutego) o godzinie 16. Transmisja w Emocje.TV.