Zaczynamy rundę rewanżową. Podejmujemy u siebie Górnika Zabrze

0
174

W najbliższą niedzielę o godzinie 13:30 rozpoczniemy zmagania w rundzie rewanżowej. Spotkamy się z Górnikiem Zabrze, a sam mecz będzie również debiutem dla trenera Marka Motyczyńskiego.

Marek Motyczyński we wtorek poprowadził swoje pierwsze zajęcia, a już sześć dni później poprowadzi SPR Stal Mielec w swoim debiutanckim spotkaniu w roli pierwszego szkoleniowca naszego zespołu. – Już te pierwsze treningi pokazały, że w drużynie drzemie duży potencjał. Trzeba tylko pracować – mówi nowy trener SPR Stali Mielec. W najbliższym czasie drużyna będzie przede wszystkim szlifować taktykę i technikę.

– Musimy wykorzystać najlepsze umiejętności indywidualne zawodników i zastosować to w naszej strategii grania. Nasi zawodnicy to pojętni uczniowie i myślę, że to wszystko co chce im przekazać będziemy oglądać podczas ligowych spotkań – podkreśla.

– Nasz zespół jest na pewno dobrym zespołem, ale brakowało kilku elementów, automatyzmów w ataku, czy w obronie na określonych pozycjach – wskazuje trener Motyczyński.

W debiucie trenera zespół ma bardzo trudnego rywala. Górnik Zabrze to wciąż aktualny brązowy medalista poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. W tym sezonie podopieczni trenera Marcina Lijewskiego zajmują obecnie 4.miejsce i mają tyle samo punktów – 27 –co trzecie w tabeli Azoty Puławy.

– Teoretycznie to jest tak, że jeśli zespół przygotowuje się i uczy czegoś, to trzeba zacząć z przeciwnikiem słabszym, by te elementy zdawały egzamin. Wtedy zespół widzi, że wszystko wychodzi dobrze i podbudowuje to psychicznie – podkreśla trener Motyczyński.

– Jeżeli jednak chodzi o Górnika, to Górnik w tabeli na pewno jest lepszym zespołem, ale po to się trenuje, by właśnie z takimi rywalami grać i walczyć o zwycięstwo. Nie możemy wyjść na boisko z myślą, że to drużyna, która jest wyżej w tabeli. Musimy wykonywać swoje założenia taktyczno-techniczne, zarówno w obronie, jak i w ataku. Tabela mówi, że są mocniejsi, ale praktyka może pokazać, że są słabsi – kończy trener Marek Motyczyński.

Początek meczu w niedzielę (21 lutego) o godzinie 13:30. Transmisja w TVP Sport.

Zdjęcia z pierwszych treningów z trenerem Markiem Motyczyńskim: