To może być mecz za „6 punktów”. W sobotę podejmujemy u siebie Chrobrego Głogów

0
167

Kontynuujemy rozgrywanie meczów zaległych PGNiG Superligi. Tym razem odrabiamy zaległości z 8.serii spotkań, w której zmierzymy się z Chrobrym Głogów.

To spotkanie już dwukrotnie nie doszło do skutku, ale jak mówi stare przysłowie: do trzech razy sztuka. 13 lutego o godzinie 13:15 już naprawdę ma się rozpocząć mecz, który może mieć ogromny wpływ na układ dolnych rejonów tabeli.

Nikogo bowiem nie trzeba przekonywać, jak ważne może to być spotkanie. Wystarczy bowiem szybki rzut oka na ligową tabelę, by doskonale zdać sobie z tego sprawę. Oba zespoły w tabeli dzieli tak naprawdę tylko i wyłącznie różnica bramkowa. SPR Stal Mielec zajmuje 12., a Chrobry Głogów 13.miejsce, jednak obie drużyny mają identyczną liczbę punktów – po jedenaście.

To wszystko sprawia, że najbliższy mecz jest bardzo ważny. Z tego doskonale sprawę sobie zdaje trener Dawid Nilsson. – Za nami dużo analiz i dużo poprawek, w stosunku do tego, co widzieliśmy w naszym ostatnim meczu w Kielcach – mówi trener SPR Stali Mielec.

Nilsson nie ukrywa, że spotkanie z Łomżą Vive Kielce, pierwsze oficjalne w 2021 roku, było sprawdzianem, przed tym, co czeka jego zespół w najbliższych tygodniach. – Teraz zaczynamy walkę o punkty. Ja mogę cieszyć się z tego, że większość naszych zawodników wraca do zdrowia. Mamy co prawda jeszcze kilka mniejszych urazów, ale jest to normalne w piłce ręcznej.

– Nie ukrywajmy, że najbliższy mecz z Chrobrym, będzie dla nas tym, za przysłowiowe sześć punktów. W ostatnim meczu zespół z Głogowa pokonał u siebie Szczecin, po naprawdę ciężkiej batalii, jedną bramką. Jest to zespół bardzo doświadczony, składający się z zawodników grających razem od kilku lat. To jest duży plus tego zespołu. My będziemy szukać swojej szansy w tym, by narzucić własne tempo. Musimy od początku narzucić własne reguły gry, podporządkować pod to zespół – podkreślił trener Dawid Nilsson.

Początek meczu SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów w sobotę (13 lutego) o godzinie  13:15. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć w TVP Sport.

sobota 13.02

godz. 13:15 SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów transmisja w TVP Sport i na tvpsport.pl