Ostatnie mecze Juniorów i SPR Stal II Mielec

0
218

Mijające dni były bardzo pracowite dla naszych zespołów- młodzieżowych i juniorskich. SPR Stal Mielec II Mielec udała się na drugoligowy mecz do Kielc, a juniorzy rywalizowali z drużynami z Rzeszowa i Przemyśla.

W sobotę SPR Stal Mielec II udała się do Kielc na mecz z KS VIVE II. Było to spotkanie 14.kolejki rundy zasadniczej drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Mielczanie do stolicy województwa świętokrzyskiego pojechali w bojowych nastrojach, ale w mocno ograniczonym składzie. Trener Tomasz Sondej mógł ze sobą tylko dziesięciu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Tak osłabiona SPR Stal II długimi fragmentami toczyła jednak wyrównany bój z dużo mocniejszą i szerszą kadrą kieleckiego zespołu. Świetne zawody rozegrał Daniel Osmola, który w całym spotkaniu rzucił aż 13 bramek. Ostatecznie nasza drużyna przegrała, ale i tak należą się jej ogromne brawa za walkę i ambicję.

KS VIVE II Kielce – SPR Stal II Mielec 32:24 (15:11)

SPR Stal II Mielec: Polak, Trojanowski – Draguła 3, Osmola 13, Paleń, Krzysztofek, Sobczyk 2, Polechoński 1, Dzierga 2, Wilk 3. Trener Tomasz Sondej.

19 stycznia Juniorzy SPR Stal Mielec zmierzyli się u siebie z Handball Rzeszów. Od początku spotkania gospodarze utrzymywali dość sporą przewagę. Dopiero w 26 minucie padła pierwsza bramka dla zespołu z Rzeszowa, co spowodowało, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:1.

Druga połowa też należała do gospodarzy. Dość duża przewaga uzyskana w pierwszej połowie, wybiła z rytmu Handball Rzeszów. Zdołali zdobyć zaledwie pięć bramek, natomiast mielczanie strzelili aż piętnaście bramek.

Najwięcej bramek w naszej drużynie strzelili:

Draguła Filip-5, Sobczyk Kacper-5, Wilk Hubert-4

SPR Stal Mielec- Handball Rzeszów 28:6 (13:1)

SPR Stal Mielec: POLAK, DRAGUŁA, CZERNECKI, PALEŃ, CZACHOR, KUKLA, KRZYSZTOFEK, SMOLIŃSKI, SOBCZYK, POLECHOŃSKI, CZAJKOWSKI, STRAŻ, DZIERGA, WILK. Trener SONDEJ

Dla naszych Juniorów bogaty w emocje i rywalizację był też 21 stycznia, kiedy to zmierzyli się z SRS Przemyśl.

Pierwsza połowa rozpoczęła się przewagą zespołu z Przemyśla, aż do siódmej minuty, kiedy to gospodarze zaczęli powoli wyrównywać wynik.  Do 26 minuty utrzymywaliśmy minimalne prowadzenie, aż SRS Przemyśl zaczął prowadzić. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:17

Druga połowa należała do zespołu SRS Przemyśl, co spowodowało, że przewaga rosła z minuty na minutę.

Najwięcej bramek w naszej drużynie strzelili:

Sobczyk Kacper-11, Draguła Filip-5, Krzysztofek Patryk-5

SPR Stal Mielec-SPS Przemyśl 28:37 (16:17)

SPR Stal Mielec: POLAK, DRAGUŁA, CZERNECKI, PALEŃ, CZACHOR, KUKLA, KRZYSZTOFEK, SMOLIŃSKI, SOBCZYK, POLECHOŃSKI, CZAJKOWSKI, STRAŻ, DZIERGA, WILK. Trener SONDEJ