Przed nami mecz z Orlen Wisłą Płock

0
156

Już w środę (16 grudnia) o godzinie 17 zagramy ostatni w tym roku mecz w PGNiG Superlidze. Podopieczni trenera Dawida Nilssona podejmą u siebie Orlen Wisłę Płock.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną w klubach Gwardia Opole oraz Chrobry Głogów, Superliga Sp. z o.o. informuje, że do końca roku 2020 odbędą się jeszcze dwa mecze. Spotkanie Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock, Chrobry Głogów – Sandra Spa Pogoń Szczecin oraz SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów, planowane na 16 i 20 grudnia, zostają przełożone. W zamian zostanie rozegrany mecz Stali Mielec z wicemistrzami z Płocka – głosi oficjalny komunikat PGNiG Superligi.

Według terminarza, który obowiązywał jeszcze w poniedziałek w południe, mielczanie mieli w środę mieć wole, a z kolei Orlen Wisła Płock miała zmierzyć się w zaległym meczu z Gwardią Opole. Wszystko zmieniło się jednak w godzinach wieczornych, gdy włodarze ligi zaproponowały, by Orlen Wisła Płock zmierzyła się Ze Stalą Mielec.

Obie drużyny miały ze sobą grać już kilka tygodni temu, jednak wtedy mecz został odwołany ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole z Płocka.

Mielczan informacja o meczu z Orlen Wisłą Płock mocno zaskoczyła, bo w poniedziałek zawodnicy przechodzili odnowę biologiczną po trudach poprzedniego tygodnia, w którym zagrali aż dwa spotkania.

– Nie pierwszy raz mamy taką sytuację. Jest to na pewno trudne, to już ostatni mecz w tym roku. W poniedziałek o godzinie 18:30 zawodnicy wyszli z sauny, a kwadrans później dowiedzieliśmy się, że gramy w środę z Orlen Wisłą Płock. Po saunie okres regeneracji wynosi 72 godziny, my po 48 wyjdziemy na mecz – podkreślił trener Dawid Nilsson.

Początek meczu SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock w środę o godzinie 17. Transmisja w Emocje. TV.