Czas przełamać niekorzystną serię

0
216

Pod koniec roku PGNiG Superliga wyraźnie przyśpieszyła. SPR Stal Mielec co dopiero grała w środę mecz z Piotrkowianinem na wyjeździe, a już w sobotę w ramach 13.serii spotkań zmierzy się u siebie z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

Trasa pomiędzy Mielcem i Szczecinem wynosi dobrze ponad 700 kilometrów, ale w ostatnich latach zawodnicy obu drużyn udowodnili, że taka podróż nie wielkiego znaczenia dla ich meczowej formy. Tak się bowiem składa, że mielczanie wygrywali w Szczecinie, a szczecinianie w Mielcu.

Tak było chociażby w ubiegłym sezonie. Jesienią 2019 roku Sandra SPA Pogoń bez większych problemów triumfowała na Podkarpaciu, a MVP meczu został wybrany wychowanek Stali – Piotr Rybski. Z kolei 7 marca 2020 w Szczecinie lepsza była Stal. Dla obu drużyn ten mecz z marca był również ostatnim w sezonie 2019/2020. Krótko potem wybuchła w Polsce epidemia koronawirusa.

Ogółem ostatni raz Stal w Mielcu pokonała Pogoń w 2016 roku. Było tuż po tym, jak drużynę przejął trenerski duet: Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

Teraz liczymy, że tą niekorzystną serię uda się wreszcie przełamać i nasza drużyna skorzysta z atutu własnego parkietu. Początek meczu w sobotę o godzinie 13. Transmisja w Emocje.TV.