Szkoła Podstawowa nr 8 wygrywa Regionalną Ligę Młodzieżową – Enea Cup 2020

0
434
Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu
Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu

Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu wygrała tegoroczną edycję Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020. Drugie miejsce zajęła drużyna Juvenii Rzeszów, trzecie Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, a miejsce tuż za podium przypadło Szkole Podstawowej w Maliniu.

Zakończyła się tegoroczna edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020. Finał rozgrywek piłki ręcznej odbył się 20 listopada w Mielcu. Mimo pandemii, w rozgrywkach rywalizowało ponad pięćset dzieci z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zawody rozgrywane były pod szyldem Enei Akademii Sportu – projektu, dzięki któremu młodzi sportowcy mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Enea Elektrownia Połaniec kolejny rok z rzędu wsparła rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z podkarpacia i świętokrzyskiego pn. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup 2020”. Do tej pory, w ramach Enei Cup, przeszkolono ponad tysiąc pięćset dzieci. Z roku na rok zainteresowanie tą dyscypliną sportu rośnie. W zmaganiach udział biorą setki młodych ludzi ze szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego.

W tym roku odbyła się czwarta edycja Ligi. W międzyszkolnych turniejach eliminacyjnych rozgrywanych od 25 lutego 2020 r. w Staszowie, Czajkowie, Cmolasie, Radomyślu Wielkim, Mielcu uczestniczyło około pięćset dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7-8 szkoły podstawowej. W eliminacjach uczestniczyły szkoły podstawowe w Staszowie, Sichowie, Jurkowicach, Czajkowie Południowym, Cmolasie, Dzikowcu, Raniżowie, UKS Juvenia Rzeszów, w Radgoszczy, Maliniu, Radomyślu Wielkim, a także dzieci ze szkół podstawowych z terenu Mielca, w ramach rozgrywek Mini Handball Ligi.

Finał, który odbył się 20 listopada, ze względów epidemiologicznych rozegrany został tylko dla młodzieży w kategorii wiekowej 7-8 klasa szkoły podstawowej. Uczestnicy finału to Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu, Szkoła Podstawowa w Maliniu, Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, UKS Juvenia Rzeszów.

Ostatecznie, po wspaniałych meczach, triumfatorem tegorocznej edycji została drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 pod wodzą trenera Tomasza Sondeja. Drużyna ta wygrała komplet spotkań. Drugie miejsce zajęła ekipa Juvenii Rzeszów, trzecia była Szkoła Podstawowa Radomyśl Wielki, a czwarta Szkoła Podstawowa w Maliniu. 

Realizatorem Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020 jest SPR Stal Mielec, znany i ceniony klub w całej Polsce, który od wielu lat organizuje rozgrywki seniorskie oraz grup młodzieżowych w piłce ręcznej. Klub na swoim koncie ma organizacje rozgrywek młodzieżowych na szczeblu mistrzowskim i ligowym oraz rozgrywek seniorów w najwyższej lidze w kraju PGNiG Superlidze. Zorganizował już także trzy edycje „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup” na terenie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

– Enea od lat angażuje się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu, które dają szanse na rozwój dzieci i młodzieży poprzez aktywność fizyczną. Mam nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu klub zyska kolejnych utalentowanych szczypiornistów – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

– Poprzez ten projekt popularyzujemy dziedzinę sportu jaką jest piłka ręczna, najbardziej dynamiczna gra zespołowa, która gwarantuje dzieciom nie tylko ogólny rozwój fizyczny, ale także umiejętności budowania i realizowania taktyki sportowej, a poprzez udział w meczach weryfikację własnego poziomu gry. Dziękuję firmie Enea Elektrownia Połaniec za wsparcie tego projektu, z którego – jestem przekonany – pozyskamy w przyszłości wielu następców Karola Bieleckiego – powiedział Roman Kowalik, prezes SPR Stal Mielec S.A.

Enea Akademia Sportu to jeden z najważniejszych programów prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”, promujący aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Grupa Enea wspiera m.in. drużyny piłkarskie, siatkarskie i koszykarskie, a także edukację sportową dzieci w Polsce.

Komplet wyników: 

SP 8 Mielec – SP Malinie 31:14
UKS Juvenia – SP RAdomyśl Wielki 21:11
SP 8 Mielec – SP Radomyśl Wielki 24:9
SP Malinie – UKS Juvenia Rzeszów 12:25
SP Radomyśl Wieli – SP Malinie 26:21
SP 8 Mielec – UKS Juvenia 23:16

Klasyfikacja końcowa: 

1. SP 8 Mielec
2. UKS Juvenia Rzeszów
3. SP Radomyśl Wielki
4. SP Malinie

Najlepsi zawodnicy:

SP 8- Sondej Oskar
UKS Juvenia Rzeszów- Szlachta Przemysław
SP Radomyśl Wielki- Kwater Julia
SP Malinie- Majewski Jakub

Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu
Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu
Juvenia Rzeszów
Juvenia Rzeszów
Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim
Szkoła Podstawowa w Maliniu
Szkoła Podstawowa w Maliniu