Zamiast z Chrobrym, gramy z Wybrzeżem Gdańsk

0
170

W związku z kwarantanną nałożoną na drużynę Chrobrego Głogów, władze PGNiG Superligi poinformowały, że mecz zaplanowany na 11 listopada, zostanie przełożony. W zamian nasza drużyna uda do Gdańska i zagra z tamtejszym Torus Wybrzeżem.

Wszyscy powinniśmy zacząć się do tego przyzwyczajać. Terminarz powoli przestaje mieć znaczenie, bo za ustalanie tego kto z kim zagra wziął się koronawirus.

Przypomnijmy, że SPR Stali Mielec łącznie przełożono już trzy spotkania z rzędu. Jeszcze w październiku nie udało się zagrać z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Gwardią Opole. Z kolei w weekend przełożono mecz z Azotami Puławy.

Teraz drużyna miała zmierzyć się z Chrobrym Głogów, ale w poniedziałek nadeszła informacja, że zamiast tego trzeba będzie się udać do Gdańska na spotkanie z Torus Wybrzeżem. Ten mecz rozpocznie się w środę o godzinie 19:30.

– Musimy się przyzwyczaić do takiej rzeczywistości i do tego, co daje nam los – mówi trener Dawid Nilsson. – Cały czas przygotowywaliśmy się pod kątem, najpierw Azotów Puławy, a następnie Chrobrego Głogów, aż w końcu dostajemy wiadomość, że zagramy na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

– Nie ma co ukrywać: dowiadujemy się o zmianie rywala o godzinie 13 w poniedziałek, a wieczorem w środę będziemy już grać mecz na dalekim wyjeździe. W tak krótkim czasie przygotowanie zespołu do konkretnego rywala, analiza, przeanalizowanie gry rywala właściwie jest bardzo trudne do wykonania. Jeden trening mamy we wtorek o ósmej rano, potem od razu w drogę, a jakąś teorię zrobimy sobie dopiero na miejscu, w Gdańsku.

– Dla mnie niektóre decyzje są zbyt pochopne, zbyt optymistyczne. Tak naprawdę na dzisiaj nie mamy żadnego meczu zaplanowanego na najbliższy weekend, a mimo to planuje nam się na mecz na środę, to trudno mi to zrozumieć. Inaczej wyglądała by sytuacja, gdybyśmy mieli mecz wyjazdowy, na który możemy dotrzeć w dwie godziny. Nas jednak czeka całodniowa podróż – podkreślił szkoleniowiec SPR Stali Mielec.

– Natomiast jednak, tak jak powiedziałem wcześniej: musimy się przyzwyczaić do takich sytuacji – dodał.

Transmisja meczu w Emocje.TV. Początek w środę o godzinie 19:30.