Mamy to! „Dwójka” wygrała swoje pierwsze spotkanie

0
215

SPR Stal II Mielec wygrała swój pierwszy w bieżącym sezonie drugiej ligi mecz. Podopieczni Tomasza Sondeja (w tym meczu zastępował go Dawid Nilsson) okazali się o cztery bramki lepsi od rezerw Grupy Azoty SPR Tarnów.

Podopieczni Tomasza Sondeja byli blisko, momentami bardzo blisko (chociażby remis i przegrane karne z Politechniką Świętokrzyską), aż wreszcie mogą świętować pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Drużyna złożona przede wszystkim z młodych zawodników wygrała z rezerwami innego superligowca – Grupą Azoty SPR Tarnów.

Pierwsza połowa to prawdziwa sinusoida nastrojów. Do 12. minuty cały czas wynik oscylował wokół remisu, ale właśnie wtedy wyższy bieg wrzucili mielczanie, którzy rzucili cztery bramki z rzędu i objęli prowadzenie 9:5. Rywale jednak nie mieli zamiaru odpuszczać, zdecydowanie uszczelnili swoją obronę i w 25. minucie było już 11:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszch zawodników.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU -> TUTAJ

W drugiej połowie gorąco zrobiło się w 43. minucie, gdy tarnowianie po raz pierwszy od pierwszych minut meczu wyszli na prowadzenie. Wtedy jednak znów uaktywnili się gospodarze – znów zaczęli być skuteczniejsi od rywali, rzucili cztery bramki z rzędu, obejmując tym samym bezpieczne prowadzenie. Nie oddali już go do końca spotkania, tym samym mogli świętować swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

W następnej kolejce (sobota, 24 października) w Mielcu SPR Stal II podejmie KS VIVE II Kielce.

SPR Stal II Mielec – Grupa Azoty SPR II Tarnów 28:24 (14:13)

SPR: Polak, Trojanowski, Witkowski 1 – Osmola 5, Chudzik 3, Krzysztofek, Kilian 3, Sobczyk 4, Ziomek 2, Mrozik 2, Skuciński 6, Dzierga 2, Wilk. Trener Dawid Nilsson.