Bardzo dobry występów młodzików w Głuchołazach

0
278

Bardzo dobry występ na turnieju w Głuchołazach zaliczyła drużyna młodzika starszego. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja wygrali dwa mecze i nieznacznie przegrali jeden.

Turniej w Głuchołazach był zdecydowanie jednym z najmocniej obsadzonych w tej części Polski. Do tego miasta zjechały się naprawdę bardzo dobre drużyny, w tym oczywiście nasza drużyna SPR Stali Mielec złożona z uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.

W pierwszym meczu nasi zawodnicy wygrali ze Śląskiem Wrocław. W drugim nieznacznie ulegli bardzo silnej Gwardii Opole, zaś w trzecim byli lepsi od UKS Czwórki Libiąż. Ostatecznie w turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, ale same wyniki z tak dobrymi rywalami na pewno cieszą.

– Najważniejsze, że chłopcy mogli zmierzyć się z silnymi rywalami z innej części Polski – mówi trener Tomasz Sondej. – Spisali się bardzo dobrze, wygrali dwa spotkania i za to należą im się brawa. Takie turnieje pokazują, że ciężka praca na treningach może przynosić wymierne efekty podczas spotkań turniejowych oraz w lidze – dodał.

Wyniki: SPR Stal Mielec – WKS Śląsk Wrocław 21:16 (8:7); SPR Stal Mielec – Gwardia Opole 21:26 (12:14); SPR Stal Mielec – UKS Czwórka Libiąż 30:22 (15:12)

Skład: Oskar Sondej, Jakub Chojecki, Tomasz Kubik, Paweł Król, Mikołaj Jeżowski, Maksymilian Stolarz, Dominik Nowak, Jazdan Rajabi, Jakub Czernecki, Adrian Czajkowski, Mikołaj Wilk, Fabian Lis, Kacper Kłoda. Trener Tomasz Sondej.