SPR Stal Mielec jedzie do Kwidzyna. Stawką pierwsze punkty w sezonie

0
205
SPR Stal Mielec
SPR Stal Mielec

Przed nami 3.seria spotkań PGNiG Superligi. W niej SPR Stal Mielec zmierzy się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Stawką tego spotkania – dla obu klubów – będą pierwsze punkty w nowym sezonie.

Ten sezon nie zaczął się szczęśliwie ani dla MMTS-u, ani dla SPR Stali. Gospodarze sobotniego spotkania zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli po minimalnej porażce (jedną bramką) z Chrobrym Głogów oraz wysokiej przegranej z Azotami Puławy. To właśnie bilans bramkowy sprawia, że podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki są obecnie na 14.lokacie.

Mielczanie są od sobotnich rywali w tabeli o „oczko” wyżej, właśnie ze względu na lepszy bilans bramkowy. Podopieczni trenera Dawida Nilssona w pierwszej kolejce byli gorsi tylko od dwie bramki od Górnika Zabrze, a w ostatniej serii spotkań o zaledwie jedno trafienie od Grupy Azoty SPR-u Tarnów.

To sprawia, że w sobotę powinniśmy spodziewać się wyrównanego spotkania. Co prawda jesteśmy dopiero po dwóch seriach spotkań, ale nikt nie lubi przecież mieć „zera” na swoim koncie punktowym. Dlatego możemy być pewni, że na parkiecie nie zabraknie zażartej walki o każdy centymetr boiska.

Za wyrównanym spotkaniem przemawia również historia. Ostatni mecz obu tych drużyn – pod koniec stycznia w Mielcu – zakończył się jednobramkowym zwycięstwem SPR Stali.

Początek meczu MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec w sobotę o godzinie 17:30. Transmisja w serwisie Emocje.TV.