Ostatni sprawdzian przed ligą w Piotrkowie Trybunalskim

0
117

6 września godzina 17:00, Zabrze. Jest to data powrotu mieleckich szczypiornistów do ligowych zmagań, lecz zanim podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka skrzyżują rękawice z brązowym medalistom Mistrzostw Polski, to najpierw w Piotrkowie Trybunalskim czeka ich ostatni sprawdzian podczas okresu przygotowawczego.

Oba zespoły znają się niczym „łyse konie”, czego powodem są nie tylko ligowe starcia, ale i towarzyskie potyczki. Podopieczni Bartosza Jureckiego co prawda nie tak dawno byli w Mielcu na VIII Memoriale Antoniego Weryńskiego, lecz tam los nie doprowadził do mielecko-piotrowskiego starcia. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze, gdyż już dziś o 18:00 w Piotrkowie Trybunalskim próba generalna przed startem ligi.

Dla mielczan będzie to ostatni sparing przed wznowieniem ligowych zmagań, w związku z czym wynik tego spotkania w dość znaczący sposób zarysuje formę „Biało-Niebieskich” przed startem rozgrywek PGNiG Superligi. Stal w trakcie okresu przygotowawczego mierzyła się już z Grupą Azoty SPR Tarnów, Orlen Wisłą Płock, Azotami Puławy, Tatranem Presov oraz dwukrotnie z HCB Karviną. Co prawda mielczanie wygrali tylko jeden z tych meczów, lecz triumf nad Wicemistrzem Polski oraz gra zespołu na tle tak utytułowanych rywali napawa optymizmem, o czym niejednokrotnie w wywiadach mówił Dawid Nilsson, tym samym chwaląc swój zespół za pracę jaką dotychczas wykonał.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec, 25.08.2020, godz. 18:00, Hala Relax.