II dzień Memoriału: Łomża VIVE Kielce pokonała w finale Azoty!

0
145

Po pierwszym dniu turnieju niemal pewne było, że drugi dzień zmagań przyniesie nam ponownie bardzo dużo emocji, a kibice zgromadzeni przed monitorami telefonów, komputerów czy też telewizorów na pewno nie mogli narzekać po tym co zobaczyli.

Zmagania drugiego dnia rozpoczęło spotkanie Piotrkowianina z SRS-em Przemyśl, które wynikiem 28:17 wygrali podopieczni Bartosza Jureckiego. Kolejny mecz to już starcie dwóch uczestników Ligi Mistrzów, czyli Tatrana Presov oraz Łomży VIVE Kielce, którego stawką był awans do finału. Przez większość spotkania warunki dyktowali Mistrzowie Polski, lecz w końcówce podopieczni Slavko Goluzy zdołali nieco postraszyć kielczan, którzy zwycięstwa nie dali sobie jednak wydrzeć i zasłużenie wygrali 33:29.

Kolejne spotkania to już mecze w których padały pierwsze rozstrzygnięcia i tak oto Zagłębie Lubin po zwycięstwie nad zespołem z Przemyśla 40:23 uplasowało się na VII miejscu w Memoriale, zaś Orlen Wisła Płock po pewnym triumfie 37:27 nad Piotrkowianinem zajęła V miejsce.

O najniższy stopień podium rękawice skrzyżowały zaś zespoły Tatrana i Stali, która poprzedniego dnia sensacyjnie pokonała Orlen Wisłę Płock. Tym razem mielczan niestety nie było stać nie niespodziankę pomimo bardzo dobrej pierwszej połowy. W drugiej dosyć wyraźnie dominował zespół z Preszowa, który zwyciężył 33:26.

Wielki finał to już pojedynek Łomży VIVE Kielce oraz Azotów Puławy, a co za tym idzie było to pierwsze spotkanie Michała Jureckiego przeciwko zespołowi z Kielc od momentu kiedy to opuścił „żółto-biało-niebieskie” szeregi.
Początek był świetny w wykonaniu właśnie młodszego z braci Jureckich i spółki, lecz Mistrzowie Polski po słabym początku zdołali się pozbierać, odrobić straty, a następnie powiększać swoją przewagę, która na zakończenie wyniosła pięć trafień. Łomża VIVE Kielce po zwycięstwie 32:27 zwyciężyła w VIII Memoriale Antoniego Weryńskiego!

Partnerem głównym VIII memoriału było Województwo Podkarpackie, partnerami zaś Miasto Mielec, Starostwo Powiatowe w Mielcu, Zakład Metalowy WB, Kronospan, Kawa czy Herbata, Galmet Kowalik oraz Kempa.

Partnerzy Medialni: Handballnews.pl, WP Sportowe Fakty, HejMielec.pl, W Cieniu Jupiterów, Korso.pl, RzeSport.pl, TVP 3 Rzeszów, nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, Radio Leliwa, nowiny – gazeta codzienna oraz Korso – tygodnik regionalny.

Wyniki pierwszego dnia:
SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 29:29
Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 31:29
Łomża VIVE Kielce – Piotrkowianin 42:25
Orlen Upstream SRS Przemyśl – Tatran Presov 22:41
Orlen Wisła Płock – Zagłębie Lubin 28:21
SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 26:33

Wyniki drugiego dnia:
Piotrkowianin – Orlen Upstream SRS Przemyśl 28:17
Łomża VIVE Kielce – Tatran Presov 33:29
Zagłębie Lubin – Orlen Upstream SRS Przemyśl 40:23
Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin 37:27
SPR Stal Mielec – Tatran Presov 26:33
Azoty Puławy – Łomża VIVE Kielce 27:32

Klasyfikacja końcowa:
1.
Łomża VIVE Kielce
2.
Azoty Puławy
3.
Tatran Presov
4.
SPR Stal Mielec
5.
Orlen Wisła Płock
6.
Piotrkowianin
7.
Zagłębie Lubin
8.
Orlen Upstream SRS Przemyśl