I dzień Memoriału: Sensacyjny początek i powrót piłki ręcznej na najwyższym poziomie

0
102

VIII Memoriał Antoniego Weryńskiego to w tym roku najmocniej obsadzony turniej w kraju. Nic w tym dziwnego skoro na Podkarpacie przyjechały takie zespoły jak Łomża VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, Tatran Presov, Zagłębie Lubin, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Orlen Upstream SRS Przemyśl, który w ostatniej chwili zastąpił w turnieju NMC Górnik Zabrze. Podopieczni Marcina Lijewskiego z powodów bezpieczeństwa nie otrzymali zgody na udział od Komisarza Ligi.

Memoriał zaczął się sensacyjnie, gdyż w meczu otwarcia SPR Stal Mielec pokonała po rzutach karnych Orlen Wisłę Płock, co przewróciło harmonogram gier do góry nogami, gdyż chyba nikt się nie spodziewał, że Wicemistrzowie Polski po raz pierwszy w historii polegną przed „Czeczeńcami.”

W drugim spotkaniu obyło się już bez niespodzianek, gdyż Azoty Puławy pokonały Zagłębie Lubin 31:29, choć trzeba przyznać, że „Miedziowi” postawili Michałowi Jureckiemu i spółce bardzo trudne warunki. W pierwszym półfinale Stal miał więc podjąć Azoty.

Zanim jednak mecze półfinałowe grę rozpoczęła druga część drabinki, a tam Łomża VIVE Kielce gładko rozprawiła się z Piotrkowianinem 41:25, zaś Tatran Presov również bez problemów pokonał 1-ligowy SRS 41:22.

Następnie w starciu przegranych z pierwszych dwóch meczów Orlen Wisła Płock powróciła na właściwe tory i zwyciężyła 28:21 Zagłębie Lubin.

Ostatni mecz to już pojedynek, którego stawką był finał turnieju, o co walczyli gospodarze – SPR Stal Mielec, a także Azoty Puławy. Od samego początku mecz jednak układał się pod dyktando tych drugich, co było zasługą bardzo szczelnej obrony, a co za tym idzie wielu kontr i łatwych bramek. To właśnie one ustawiły spotkanie, które ostatecznie Azoty wygrały 33:26 i w finale turnieju zmierzą się ze zwycięzcą pary Łomża VIVE Kielce – Tatran Presov.

Wyniki pierwszego dnia:
SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 29:29 (15:15) k.5:4
Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 31:29 (15:13)
Łomża VIVE Kielce – Piotrkowianin 42:25 (22:9)
Orlen Upstream SRS Przemyśl – Tatran Presov 22:41 (10:21)
Orlen Wisła Płock – Zagłębie Lubin 28:21 (15:7)
SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 26:33 (11:19)

Harmonogram gier dzień drugi:
9:30 Piotrkowianin – Orlen Upstream SRS Przemyśl
11:20 Łomża VIVE Kielce – Tatran Presov
13:10 Zagłębie Lubin – przegrany meczu SRS Przemyśl / Piotrkowianin
15:00 Orlen Wisła Płock – wygrany meczu SRS Przemyśl / Piotrkowianin (mecz o V miejsce)
16:50 SPR Stal Mielec – przegrany meczu Łomża VIVE Kielce / Tatran Presov (mecz o III miejsce)
18:20 Azoty Puławy – wygrany meczu Łomża VIVE Kielce / Tatran Presov (finał)

Wszystkie mecze można śledzić live na naszym facebooku oraz YouTubie.