„Tęskniliśmy za tym” – SPR Stal Mielec wraca do treningów (foto, video)

0
104

Podopieczni Dawida Nilssona oraz Marcina Basiaka zakończyli urlopy i w poniedziałek o godzinie 18:00 spotkali się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. W Mielcu nie ma jeszcze Dzianisa Krytskiego, Miljana Ivanovicia oraz Gorana Andjelicia, którzy do zespołu dołączą w najbliższych dniach. Z nowymi kolegami trenowali zaś Kosta Petrović oraz Ramon Oliveira.

– Długo oczekiwaliśmy aby wrócić na parkiet, spotkać się z drużyną i tęskniliśmy tak naprawdę za tym – komentował wznowienie treningów Tomasz Mochocki, któremu wtórował Łukasz Janyst podkreślając, że dla osób, które uprawiają sport przez całe swoje życie tak długa przerwa jest niezwykle ciężka.

Mielczanie do rozgrywek przygotowywać się będą na obiektach MOSiR, a te startują w pierwszy weekend września. Wiemy już, że „Biało-Niebiescy” sezon zainaugurują w Zabrzu meczem z tamtejszym Górnikiem, zaś tydzień później podejmą na własnym parkiecie Grupę Azoty Tarnów.
Przedsmak ligowych emocji będziemy już jednak mięli w dniach 14-15 sierpnia, kiedy to z okazji VII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego do Mielca przyjadą takie zespoły jak PGE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, Górnik Zabrze, Tatran Presov, Zagłębie Lubin oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Będzie to zdecydowanie najmocniej obsadzony przedsezonowy turniej w naszym kraju.

Stal pierwsze gry kontrolne rozegra już jednak nieco wcześniej, a o dokładnych terminach będziemy informować.

 

Galeria:

https://www.sprstal.mielec.pl/2020/07/14/13-07-2020-pierwszy-trening-przed-sezonem-2020-2021/