Wystartowała Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” 2020!

0
105

We wtorek (25 luty) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie wystartowała III już edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”, której organizatorem jest klub SPR Stal Mielec przy współpracy z firmą Enea.

Na pierwszym z turniejów stawiło się cztery szkoły z Sichowa, Czajokowa, Staszowa i Jurkowic, które wystawiły po jednym zespole w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej naprzeciw siebie stanęli chłopcy oraz dziewczęta z klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej, zaś w drugiej rywalizacja toczyła się pomiędzy uczniami z klas VII i VIII. Tę uroczyście otworzył Burmistrz Staszowa – Pan Leszek Kopeć.

Od samego początku walka na boisku była bardzo zacięta, lecz nad wszystkim czuwali nasi zawodnicy, którzy wcielili się również w rolę sędziów nie tylko rozdających kartki, ale i służących dobrą radą.

Wraz z pierwszymi meczami zaczęła się nieco krystalizować tabela, gdyż już po kilku spotkaniach wiadome było, że bój o zwycięstwo w obu kategoriach stoczą zawodnicy oraz zawodniczki z Czajkowa i Staszowa. Ostatecznie triumfowali Ci pierwsi, a na trzeciej i czwartej pozycji uplasowały się kolejno szkoły z Jurkowic oraz Sichowa. Taki układ miejsc miał miejsce zarówno w młodszej, jak i starszej kategorii.

Zwycięzcy tym samym zrobili duży krok w kierunku wielkiego Finału, lecz wszystko rozstrzygnie się w Czajkowie na początku kwietnia.

Sponsorem tytularnym turnieju jest Enea Elektrownia Połaniec S.A.

SP Staszów I – SP Czajków I 4:12
SP Sichów I – SP Jurkowice I 5:14
SP Staszów II – SP Czajków II 5:21
SP Sichów II – SP Jurkowice II 5:17
SP Staszów I – SP Jurkowice I 12:10
SP Sichów I – SP Czajków I 5:16
SP Staszów II – SP Jurkowice II 19:10
SP Sichów II – SP Czajków II 5:20
SP Staszów I – SP Sichów I 14:5
SP Czajków I – SP Jurkowice I 23:12
SP Staszów II – SP Sichów II 12:5
SP Czajków II – SP Jurkowice II 20:7

Tabela klasy IV, V, VI
1. SP Czajków
2. SP Staszów
3. SP Jurkowice
4. SP Sichów

Tabela klasy VII, VIII
1. 
SP Czajków
2. SP Staszów
3. SP Jurkowice
4. SP Sichów

http://www.sprstal.mielec.pl/2020/02/26/regionalna-liga-mlodziezowa-enea-cup-2020-staszow/