Czas na najważniejszą część sezonu zasadniczego

0
133

Przed podopiecznymi Dawida Nilssona i Marcina Basiaka kluczowy okres sezonu zasadniczego, gdyż w najbliższych dwóch kolejkach mielczanie podejmą u siebie kolejno Piotrkowianina Piotrków Trybunalski oraz Grupę Azoty Tarnów.

Na początek, bo już w najbliższą sobotę „Biało-Niebiescy” zmierzą się z Piotrkowianinem dla którego obecny sezon względem poprzedniego jest mało udany. Podopieczni Bartosza Jureckiego z dorobkiem osiemnastu punktów zajmują dziesiąte miejsce w lidze i nad Stalą mają sześć punktów przewagi, jednocześnie tracąc jedenaście oczek do miejsca premiowanego grą w Rundzie Finałowej.
W poprzedniej kolejce Grzegorz Sobut i spółka pokonali po niezwykle zaciętym meczu Grupę Azoty Tarnów 22:21.

Za Stalą nieco bardziej pracowity okres, gdyż szczypiorniści z województwa podkarpackiego w zaledwie trzy dni zmierzyli się w lidze z Azotami Puławy (28:36) oraz w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze (18:33). O ile wyniki dla mielczan były mało korzystne, o tyle to nie one były największym zmartwieniem trenerów mielczan, gdyż Dawid Nilsson oraz Marcin Basiak w obu pojedynkach mogli skorzystać tylko z dwunastu zdrowych zawodników w tym dwóch bramkarzy.
– Nie ukrywam, że był to dla nas mecz szkoleniowy – mówił Marcin Basiak po meczu w Zabrzu, podczas którego szansę gry dostali najmłodsi wychowankowie klubu: Michał Kozioł oraz bramkarz Krystian Witkowski. Ten drugi rozegrał całe spotkanie i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Nie są to jedyne plusy ostatnich dni, gdyż na mecz z Piotrkowianinem gotowych do gry ma być większość zawodników, których zabrakło w Puławach czy też w Zabrzu.

Przed sobotnim meczem na kibiców czekać będzie specjalna promocja, gdyż przy zakupie kawy Handball Coffee wejściówka na mecz będzie o 10 zł tańsza.

Dodatkowo informujemy, że w sprzedaży będą już również bilety na mecz z Grupą Azoty Tarnów, gdyż sprzedaż internetowa ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem oraz ograniczoną ilość miejsc zostanie wyłączona. Będzie to więc jedyna okazja do wcześniejszego zakupu wejściówek.

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 22.02.2020, godz. 18:00, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.