Enea Połaniec S.A. w dalszym ciągu partnerem Regionalnej Ligi Młodzieżowej!

0
225

Enea Połaniec kolejny rok z rzędu wesprze rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego pn. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup 2020”. W międzyszkolnych rozgrywkach co roku udział biorą setki młodych chłopców oraz dziewcząt.

To już IV edycja „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”, w zeszłorocznych rozgrywkach wzięło udział ponad 400 dzieci z 17 szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego. W tym roku rozegranych zostanie pięć turniejów w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8). Zwycięzcy każdej grupy awansują do finału. Uczestnikami projektu będą łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników.

W środę w Mielcu odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie podpisano umowę pomiędzy firmą Enea S.A. oraz klubem SPR Stal Mielec S.A. na organizację IV edycji „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”.
Turniej ten z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród chłopców oraz dziewcząt ze szkół podstawowych w regionie, czego dowodem była ostatnia edycja, która zgromadziła niemal 500 uczestników.

Przy podpisaniu umowy w hotelu Atena obecni byli Roman Kowalik – Prezes SPR Stal Mielec S.A., Lech Żak – Prezes Enea Połaniec S.A., Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także Fryderyk Kapinos – Poseł na Sejm RP.

Celem „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020” jest popularyzacja dyscypliny sportowej jaką jest piłka ręczna oraz propagowanie zdrowego trybu życia i podnoszenie sprawności fizycznej wśród nastolatków ze szkół podstawowych. Poprzez projekt nie tylko zachęcamy do uprawiania sportu, ale chcemy też pomagać szczególnie uzdolnionym młodym zawodnikom – powiedział Roman Kowalik, prezes Klubu SPR Stal Mielec.

Enea Połaniec od lat wspiera rozwój lokalnego sportu, działając na rzecz zarówno sportów zawodowych, jak i młodzieżowych.

Zależy nam na wsparciu sportowej aktywności dzieci i młodzieży. Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat angażujemy się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu oraz dających szansę na rozwój poprzez aktywność fizyczną. Przedsięwzięcie to dodatkowo nauczy dzieci współpracy
w zespole oraz zdrowych i sportowych postaw zarówno na boisku, jak i w życiu codziennym. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację tego projektu także w tym roku
– powiedział Lech Żak, prezes Enei Połaniec.

–  Dziękuję Enei za zaangażowanie w lokalny sport czego efektem jest kontynuacja współpracy z SPR Stal Mielec, który jest znanym i cenionym klubem w całej Polsce. Takie projekty są bardzo potrzebne, ponieważ stanowią alternatywę zdrowej formy spędzania czasu dla naszej młodzieży. Mam nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu klub zyska kolejnych utalentowanych szczypiornistów – dodał Tomasz Poręba, europoseł z okręgu podkarpackiego.

Cieszę się, że w Mielcu jest klub, o którym mogę dzisiaj powiedzieć, że jest stabilny finansowo, że ma w perspektywie budowę hali sportowej, że związani są z tą dyscypliną wspaniali ludzie. Turniej, który tradycyjnie już zostanie rozegrany po raz kolejny dowodzi, że nie jest to jednostkowe wydarzenie, ma swoją ciągłość, a fakt, że w organizację tej imprezy przyłączyła się firma Enea jest dla mnie szczególnie istotne – mówił Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Chciałbym się przyłączyć do gratulacji i podziękowań ponieważ Mielec słynie z lotnictwa i sportu, ale żeby z tego sportu słynął potrzebne są środki, które są możliwe dzięki firmom wspierającym mielecki sport. Tym należą się wielkie podziękowania. Kieruję je również do Pana Europosła – Tomasza Poręby, który od kilku lat bardzo mocno wspiera sport w Mielcu, dzięki czemu wszystkie oczy z Podkarpacia skierowane są na Mielec – zakończył Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

SPR Stal Mielec jako klub występujący w PGNiG Superlidze – na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – od wielu lat organizuje turnieje młodzieżowe oraz juniorskie, promując tym samym sport oraz zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup” rozgrywana w województwach podkarpackim oraz świętokrzyskim jest tego świetnym przykładem, a wzrastająca liczba uczestników pokazuje, że piłka ręczna jest sportem, który chce uprawiać wielu chłopców oraz dziewcząt.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie angażuje się w projekty sponsoringowe
w regionach, w których najaktywniej działa. Firma wspiera m.in. drużyny piłkarskie, siatkarskie
i koszykarskie, a także edukację sportową dzieci w ramach Enei Akademii Sportu.