W Lubinie pójść za ciosem!

0
132

Dwa ligowe zwycięstwa oraz triumf w Pucharze Polski spowodowały, że w Lubinie Stal walczyć będzie o czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Takiej serii mielczanie nie mieli od dawna!

Zagłębie Lubin w tym sezonie to jedna z niespodzianek, gdyż zespół Bartłomieja Jaszki z 26 punktami na koncie zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli i jest coraz bliższy gry w rundzie finałowej PGNiG Superligi. „Miedziowi” jako młody zespół bardzo często miewają jednak wahania formy, czego dowodem jest ostatnia seria gier i przegrana Zagłębia w Piotrkowie Trybunalskim 21:28.

W przerwie zimowej w zespole Dawida Nilssona i Marcina Basiaka doszło do sporych zmian, gdyż drużynę opuściło kilku graczy, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenerów. Z powodów osobistych ze Stalą rozstali się również Piotr Adamczak oraz Marcin Miedziński. W zamian na Podkarpacie ściągnięci zostali Miljan Ivanović i Łukasz Nowak. Ten pierwszy z miejsca stał się wiodącą postacią „Biało-Niebieskich” zaś wracający do Mielca po 12 latach Nowak prawdopodobnie zadebiutuje właśnie w niedzielnym starciu z Zagłębiem Lubin.

W tym meczu trudno wskazać jest faworyta, lecz ze względu na atut własnego boiska wydają się nim być gospodarze. Z drugiej jednak strony mielczanie triumfowali nad lubinianami w ostatnich dwóch ligowych meczach, więc możemy być pewni, że emocji nie zabraknie!

Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec, 02.02.2020, godz. 16:00, ul. Odrodzenia 28B, Lubin.