Przed startem ligi próba generalna w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów

0
109

PGNiG Superliga ponownie wystartuje 29. stycznia, lecz zanim podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka zawalczą o ligowe punkty, czeka ich mecz w 1/16 Pucharu Polski. Rywalem „Biało-Niebieskich” będzie Chrobry Głogów.

Na tym etapie rozgrywek o awansie decyduje jedno spotkanie, a to rozegrane zostanie w środowe popołudnie w Mielcu o godzinie 18:00.
Chrobry w tym sezonie nieco rozczarowuje, gdyż ze stratą sześciu punktów do miejsca premiowanego grą w rundzie finałowej zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, co zdecydowanie jest wynikiem poniżej możliwości zespołu Witalija Nata.

Stal również nie może być zadowolona ze swojej postawy w pierwszej części sezonu, lecz mielczanie bardzo dobrze zakończyli rok wygrywając z Gwardią Opole i Wybrzeżem Gdańsk. Tak dobrze nie było już jednak w meczach kontrolnych. Stal wygrała tylko z Padwą Zamość (33:32) oraz trzykrotnie musiała uznać wyższość rywali podczas turnieju w Białej Podlaskiej, gdzie lepsi okazywali się Azoty Puławy (23:29), Mieszkow Brześć (32:37) oraz AZS AWF Biała Podlaska (26:32).

– Zawodnicy mają za sobą bardzo ciężki okres treningowy i rzeczywiście mogli odczuwać zmęczenie, podczas tych spotkań, lecz nie jest to wytłumaczenie, gdyż każdy z tych meczów chcieliśmy wygrać. – podsumowywał ostatnie tygodnie Marcin Basiak.

1/16 Pucharu Polski: SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów, 22.01.2020, godz. 18:00, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.