Stal kończy rok z przytupem w Gdańsku!

0
99

Wygrać ostatni mecz w roku i mieć spokojniejsze święta. Z pewnością taki cel przyświecał Stali, jak i Wybrzeżu – zespołom, które w Gdańsku zagrały swój ostatni mecz w 2019 roku. Przed tym pojedynkiem pewne było jedno: zadanie wykona tylko jeden zespół.

Mecz bardzo mocno w obronie zaczęła Stal, a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną defensywę gości. Inna sprawa, że mielczanie w tym czasie nie wykorzystali wielu nadarzających się okazji, i tak oto w 12. minucie było dopiero 2:1 dla Stali.
Nie ulegało jednak wątpliwości, że tego dnia to „Biało-Niebiescy” są lepszym zespołem, a dyrygentami mieleckiej orkiestry niezmiennie byli Dzianis Valyntsau oraz Goran Andjelić. Białorusin w całym meczu zdobył 9 bramek, zaś Czarnogórzec bronił z ponad 40-procentową skutecznością! To min. dzięki nim Stal schodziła do szatni prowadząc 12:8.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli podopieczni Thomasa Orneborga, lecz Stal bardzo szybko odzyskała inicjatywę i cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę. Mielczanom nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla świetnie spisującego się w debiucie Miljana Ivanovicia, która spowodowana była gradacją kar. Warto jednak wspomnieć, że dwie z tych trzech kar były delikatnie mówiąc dyskusyjne.
Wybrzeże walczyło do samego końca, lecz Stal kontrolowała wynik, a będąc w tak dobrej dyspozycji tego dnia po prostu tego meczu nie mogła przegrać. Tak też się stało, gdyż podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka triumfowali 24:19, tym samym do 12 miejsca tracąc już tylko 3 punkty!

PGNiG Superliga po noworocznej przerwie powróci 29 stycznia, zaś Stal treningi wznowi 6 stycznia.

 

Torus Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec 19:24 (8:12)

Torus Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Kiepulski – Komarzewski 3, Papaj 3, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Oliveira 2, Salacz 2, Gądek 1, Janikowski 1, Pieczonka 1, Wróbel 1,Bednarek, Didyk, Sulej.

Stal Mielec: Andelić, Wiśniewski – Valyntasu 9, Kornecki 6, Janyst 3, Krupa 2, Wojdak 2, Ivanović 1, Krępa 1, Chodara, Dudka, Ćwięka, Skucińśki.