W Gdańsku ostatni raz w tym roku!

0
152

Przed nami ostatnia seria spotkań w PGNiG Superliga w 2019 roku, w której mielecka Stal zmierzy się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

Zakończyć udanie rok – zapewne taki cel w sobotę przyświeca obu zespołom, tym bardziej, że w poprzedniej kolejce zarówno Stal, jak i Wybrzeże musiały uznać wyższość swoich rywali. Mielczanie 22:36 ulegli Orlen Wiśle Płock, zaś Wybrzeże przegrało 29:32 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Faworytem tego spotkania bez wątpienia są gospodarze, którzy obecnie z dorobkiem 17 punktów plasują się na 9. miejscu w ligowej tabeli i na dzień dzisiejszy tylko 6 „oczek” dzieli ich od miejsca dającego udział w rundzie finałowej. Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy oboma zespołami również wygrali podopieczni Thomasa Orneborga rzucając w Mielcu 27 bramek, tracąc przy tym 23.

Stal w meczu z Wicemistrzem Polski była dosyć mocno poobijana, gdyż w środę nie zagrali Paweł Wilk, Tomasz Mochocki, Piotr Adamczak, Hubert Kornecki, Dzianis Valuntsau oraz Bartosz Wojdak, co spowodowało, że Dawid Nilsson i Marcin Basiak do dyspozycji mieli zaledwie czterech rozgrywających.
O ile trzech pierwszych nie zobaczymy w tym roku już na parkiecie, o tyle pozostała trójka powinna być gotowa na mecz z Wybrzeżem, który zaplanowano na godzinę 17:00.

Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec, 14.12.2019, 17:00, Hala AWFiS, ul. Górskiego 1, Gdańsk.