Brązowy Medalista przyjeżdża do Mielca

0
130

Sezon PGNiG Superligi w pełni, a przed podopiecznymi Dawida Nilssona i Marcina Basiaka kolejne bardzo trudne zadanie, gdyż już w najbliższą sobotę do Mielca przyjedzie brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek – Gwardia Opole.

Opolanie kilka miesięcy temu osiągnęli niewątpliwie bardzo duży sukces, którego wielu się nie spodziewało, gdyż Gwardia z ligowego podium zepchnęła Azoty Puławy i to ona mogła cieszyć się z brązu, jaki zawisł na szyjach jej zawodników.
Podopieczni Rafała Kuptela nie zachłysnęli się jednak sukcesem i konsekwentnie potwierdzają, że tak duży triumf nie był dziełem przypadku, gdyż oprócz świetnych rezultatów w obecnym sezonie PGNiG Superligi gwardziści awansowali również do fazy grupowej Pucharu EHF eliminując w ostatniej rundzie…Azoty Puławy.

W Mielcu zupełnie inne cele i zapewne nastroje, gdyż „Biało-Niebiescy” dotychczas w lidze zwyciężali tylko raz, co jest zdecydowanie wynikiem poniżej możliwości Stali, która w ligowej tabeli zajmuje ostatnie, 14.miejsce.
Strata do wyprzedzających ją drużyn nie jest duża, lecz aby ją odrobić mieleccy szczypiorniści muszą zacząć punktować, a o to w najbliższym czasie będzie bardzo trudno, gdyż Stal oprócz spotkania z Gwardią czekają mecze min. z Orlen Wisłą Płock i PGE VIVE Kielce.

Wydaje się więc, że zespół z Opola mimo, że jest bardzo wyraźnym faworytem, to jest również spośród tych zespołów najbardziej w zasięgu „Biało-Niebieskich”, którzy w tym sezonie w starciach z wyraźnie faworyzowanymi rywalami spisują się bardzo dobrze, o czym mogliśmy się przekonać w meczu z Azotami Puławy oraz w ostatniej kolejce w Zabrzu.

Mielczanom w każdym z tych spotkań, jak i w kilku innych brakowało niewiele, a o rezultacie decydowała sama końcówka meczu, w której Stal opadała z sił lub zaczynała popełniać zbyt proste błędy. Każda seria musi mieć jednak kiedyś swój koniec, a ta Stali wynosi już sześć meczów z rzędu bez zwycięstwa.

Spotkanie pokaże telewizja TVP 3 Rzeszów oraz TVP 3 Opole. Będzie je można również obejrzeć w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej TVP Sport.

SPR Stal Mielec – Gwardia Opole, 30.11.2019, godz. 19:15, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.