Tomasz Mochocki i Dzianis Valyntsau w „Siódemce Kolejki”!

0
140

Świetny występ z Zagłębiem Lubin dwóch naszych rozgrywających nie mógł przejść niezauważony, i tak oto redakcja WPSportoweFakty.pl do „Siódemki Kolejki” nominowała Tomasza Mochockiego i Dzianisa Valyntsau!

„Od kwietnia, czyli odkąd udało się wyrwać Białorusina z pierwszoligowego AZS-u Biała Podlaska, z Mielca płynął przekaz – to może być nasz najlepszy transfer od dawna. Pierwsze spotkania trzeba było potraktować jako rekonesans, Wołyncew z marszu wszedł do siódemki. Po okresie przygotowawczym oczekiwania poszły w górę. Trochę zajęło zanim Białorusin je spełnił, ale po występie z Zagłębiem Lubin (27:25) raczej nikt nie będzie mu wypominał przeciętnego początku. Bardzo dynamiczny, odważny w decyzjach, wszechstronny rzutowo. Wołyncew pokazał wszystkie atuty, z którymi przychodził do Mielca. Jak utrzyma tendencję (7 goli), to może stać się zawodnikiem wybijającym się ponad normę. Ma ku temu możliwości, przecież niedawno grywał w Mieskzowie Brześć.”

„Cała liga przyzwyczaiła się do praworęcznego Mochockiego na prawej stronie. Trener Dawid Nilsson mówił, że brak zdrowego mańkuta w drugiej linii spowalnia grę i eliminuje element zaskoczenia, ale przeciwko Zagłębiu wychowanek VIVE zagrał tak, że nikt nie zająknął się o szukaniu nowych opcji. Nie ustrzegł się błędów, jednak podejmował kluczowe decyzje i rzucał ważne bramki z niewygodnych pozycji. Uzbierał ich sześć i jest o krok od klubu „1000 goli w Superlidze”. Nam bardziej podobał się w roli asystenta – aż 10 razy obsłużył kolegów podaniem. Obok Wołyncewa i Andjelica, ojciec pierwszego zwycięstwa Stali w tym sezonie” – uzasadniła swoje wybory redakcja.

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: 
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/847687/twardziele-ze-stali-siodemka-6-serii-pgnig-superligi

Gratulujemy i liczymy na więcej!