Piotr Bachan trenerem przygotowania motorycznego (video)

0
294

Sztab szkoleniowy SPR Stali Mielec jest stale rozbudowywany. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o nowym trenerze bramkarzy, a teraz uzupełniamy naszą wiadomość o trenera przygotowania motorycznego.

Zespół biało-niebieskich zyskał trenera przygotowania motorycznego, z którym wstępna współpraca rozpoczęła się już w ubiegłym sezonie. To był jeden z pomysłów prezesa klubu, Romana Kowalika.

To Piotr Bachan, który od wielu lat związany jest ze sportem. Dotychczas głównie z piłką nożną, ale zagadnienia z piłki ręcznej nie były mu obce. Zresztą nasi zawodnicy bardzo sobie chwalą dotychczasową współpracę z tym trenerem.

Tutaj warto zaznaczyć, że trenerzy od przygotowania motorycznego, stają się coraz bardziej popularni w Polsce. Coraz więcej drużyn decyduje się na zatrudnienie takich trenerów, aby pomoc swoim zawodnikom w rozwoju.

Czym zajmuje się trener przygotowania motorycznego? To przede wszystkim profilaktyka urazów u sportowca. Dzięki zajęciom z trenerem organizmy zawodników są cały czas monitorowane. To także dzięki jego pracy udaje się zapobiegać kontuzjom oraz pomagać zawodnikom utrzymać najwyższą formę przez cały sezon.

– Wiadomo, że piłka ręczna jest sportem bardzo kontaktowym, dlatego pewnej grupy urazów często nie da się uniknąć. Są one konsekwencją starć na boisku – tłumaczy trener Bachan. – Naszym zadaniem jest takie przygotowanie zawodników, by jak najmniej było urazów przeciążeniowych – dodaje.

– Podczas naszej współpracy będziemy dbać o każdy aspekt, od szybkości, poprzez siłę, skoczność, po koordynację i zwinność– wyjaśnia Piotr Bachan. – Plan jest taki, żeby drużyna była gotowa na 100% już na pierwszy mecz sezonu, czyli starcie z PGE VIVE Kielce.

Zawodnicy od początku sezonu pracują na nowoczesnym sprzęcie, który pojawił się w klubie dzięki wsparciu prezesa, Romana Kowalika. To przede wszystkim system OPTO JUMP.

– Ten system służy do określania poziomu mocy zawodników. W okresie przygotowawczym posłużył nam do wstępnej diagnozy. Dzięki temu wiemy, na jakich obciążeniach mamy pracować z zawodnikami – precyzuje trener przygotowania motorycznego SPR Stali Mielec.

Nowy sezon PGNiG Superligi mężczyzn rusza 30 sierpnia. Dzień później nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z PGE VIVE Kielce.