Z Tarnowem na remis

0
95

Pierwotnie sparing pomiędzy SPR Stalą Mielec i SPR-em Tarnów miał się odbyć 1. sierpnia, lecz oba zespoły doszły do wniosku, że swoją formę na początku okresu przygotowawczego sprawdzą już wcześniej, i tak oto w środę kibice w Mielcu mogli ponownie zobaczyć w akcji swoich ulubieńców, którzy podejmowali beniaminka PGNiG Superligi.

Mecz ten był typowym spotkaniem w okresie przygotowawczym, gdyż już na początku po zawodnikach obu zespołów widać było zmęczenie, które na tym etapie przygotowań nie jest niczym nowym, a bardzo duża ilość prostych błędów tylko to potwierdzała.
Pierwszy kwadrans należał do Stali, która prowadziła 6:4, lecz od tego momentu wyższy bieg wrzucili tarnowianie, dla których było to pierwsze spotkanie w niemal odmienionym składzie, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem właśnie podopiecznych Marcina Markuszewskiego 13:11.

W drugiej odsłonie nadal oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie i żadna ze stron nie była wstanie zbudować sobie znaczącej przewagi. Na prowadzeniu cały czas byli jednak goście, którzy przewagę stracili w samej końcówce, w czym spora zasługa świetnie dysponowanego tego dnia Rafała Krupy.

Ostatecznie pierwsza potyczka pomiędzy SPR Stalą Mielec i SPR-em Tarnów zakończyła się remisem 25:25. Rewanż już za tydzień w pierwotnie zakładanym terminie 1. sierpnia, lecz tym razem to „Czeczeńcy” wystąpią w roli gości.
Międzyczasie – bo już w piątek o godzinie 18:00 – mielczanie na własnym parkiecie podejmą Azoty Puławy.

SPR Stal Mielec – SPR Tarnów 25:25 (11:13)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Wilk 3, Krępa 1, Wypych 1, Skuciński, Kozioł 1, Mochocki 3, Kornecki 2, Grzegorek 1, Jędrzejewski, Wołyncew 3, Adamczak 2, Dutka 3, Krupa 4, Chodara 1.

SPR PWSZ: Małecki, Ciochoń, Barnaś – Lazarowicz 2, Kowalik 3, Sanek 1, Nowak 2, Wojdan, Niemiec 3, Grzesik 1, Kużdeba 3, Tarcijonas 1, Grozdek 2, Pedryc, Misiewicz 3, Grabowski, Dadej 4.