Polska reprezentacja z historycznym wynikiem w Starych Jabłonkach!

0
159

W dniach 2-7 lipca w Starych Jabłonkach odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej, których gospodarzem była Polska, i jak się okazało był to historyczny turniej dla „Biało-Czerwonych”. W składzie reprezentacji znalazło się dwóch naszych zawodników – Marcin Miedzińśki i Bartosz Wojdak.

Już przed rozpoczęciem turnieju słychać było głosy, że podopieczni Jarosława Knopika mogą okazać się „czarnym koniem”, co udowodnił już pierwszy mecz grupowy z Węgrami. Co prawda Polacy ulegli późniejszym brązowym medalistom 2:1 w setach, lecz spotkanie to pokazało, że gospodarzy stać na podjęcie walki z każdym.

„Biało-Czerwoni” swoje aspiracje pokazali w kolejnych meczach grupowych gdzie pokonali kolejno Szwecję (2:1), Czarnogórę (2:0), Francję (2:1) i Ukrainę (2:0). Lepsi okazali się jeszcze tylko Chorwaci, co nie przeszkodziło w awansie do kolejnej fazy turnieju z trzeciego miejsca.

Na drodze Polaków do ćwierćfinału stała jednak Szwajcaria, która ostatecznie nie zdołała zatrzymać rozpędzonych „Biało-Czerwonych”, którzy dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie historyczny awans do ćwierćfinału.

W nim niestety lepsi okazali się Rosjanie zwyciężając 2:0 i tym samym awansując do półfinału. Podopiecznym Jarosława Knopika pozostała więc walka o dalsze lokaty, a po porażkach z Chorwacją (1:2) i zwycięstwie nad Francją (2:1) „Biało-Czerwoni” ostatecznie uplasowali się na siódmej pozycji, co jest najlepszym wynikiem w historii startów reprezentacji na plażowych Mistrzostwach Europy.

Bardzo cieszymy się, że częścią tego sukcesu było dwóch naszych zawodników – Marcin Miedziński i Bartosz Wojdak, którzy już 15 lipca przyjadą do Mielca, aby wraz z całym zespołem wznowić przygotowania do zbliżającego się sezonu PGNiG Superliga!