Wszystko albo nic!

0
122

Zdecydowanie nie tak wyobrażali sobie finisz rozgrywek podopieczni Marcina Basiaka, którzy jeszcze kilka dni temu losy utrzymania mieli w swoich rękach. Mielczanie niestety przegrali w sobotę u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, przez co ich losy ważyć się będą do ostatniej kolejki, w której to podejmą Zagłębie Lubin. Stal aby zostać w PGNiG Superlidze musi swój mecz wygrać oraz liczyć na to, że Arka w spotkaniu z Wybrzeżem nie zdobędzie punktów.

Zagłębie jest już pewne utrzymania, choć podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali w niedzielę z Pogonią Szczecin 27:31, to jednak wygrana nad MKS-em Kalisz 28:23 oraz wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że „Miedziowi” na kolejkę przed końcem zapewnili sobie ligowy byt.

Niestety tego samego nie może powiedzieć Stal, która przegrała w sobotę we własnej hali z Wybrzeżem Gdańsk. Mielczanie w tym meczu pozostawili serce na boisku, lecz niestety to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa, gdyż nieskuteczność w ataku oraz kontrowersje w samej końcówce spowodowały, że to Wybrzeże po syrenie końcowej mogło cieszyć się z utrzymania.

„Czeczeńcy” swoją ostatnią szansę będą mieli w środę podczas spotkania z Zagłębiem Lubin. „Biało-Niebiescy” nie są jednak zależni sami od siebie, gdyż oprócz zwycięstwa muszą również liczyć na wygraną Wybrzeża Gdańsk nad Arką Gdynia. Tylko taki scenariusz pozwoli mielczanom zagrać w barażach, gdzie czeka już Nielba Wągrowiec.

Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec, 22.05.2018, godz. 18:30, Hala RSC w Lubinie, ul. Odrodzenia 28B.