Mecz sezonu w Mielcu!

0
117

Przed meczem z Arką mielecka Stal była w sytuacji nie do pozazdroszczenia, lecz mecz w Gdyni oraz wyniki pozostałych spotkań zmieniły sytuację „Czeczeńców” niemal o 180 stopni, gdyż podopieczni Marcina Basiaka ponownie w kwestii utrzymania mają wszystko w swoich rękach!

Wygrana Stali nad Arką Gdynia (41:30) oraz przegrana Wybrzeża Gdańsk z Pogonią Szczecin (25:27) spowodowały, że w sobotę mieleccy kibice będą świadkami niezwykle ważnego spotkania, gdyż ewentualne zwycięstwo ich ulubieńców pozwoli na kolejkę przed końcem przeskoczyć gdańszczan w tabeli.

Wybrzeże w rundzie zasadniczej było zespołem, który do samego końca walczył o rundę finałową, lecz końcówka sezonu nie układa się już po myśli zawodników z Trójmiasta, którzy obecnie mają na swoim koncie 10 punktów, czyli o trzy więcej niż Stal, która w rundzie spadkowej pokonała w Gdańsku po rzutach karnych gospodarzy, i było to tym samym pierwsze zwycięstwo mielczan na tym terenie w historii.

„Biało-Niebiescy” do sobotniego spotkania podejdą podbudowani wyraźnym zwycięstwem w Gdyni, gdzie byli wyraźnie lepsi od rywala, który w Mielcu wygrał aż różnicą dziewięciu trafień. Podopiecznym Marcina Basiaka w środę wychodziło niemal wszystko, a zapewne jest to zasługa determinacji i woli walki jaką mielczanie pokazali w przeciągu całego spotkania.

Sobotnie starcie z Wybrzeżem będzie więc najważniejszym meczem sezonu, a zwycięstwo pozwoli Stali zrobić milowy krok w kierunku utrzymania, dlatego też Drodzy Kibice liczymy na Wasze wparcie, które będzie nieocenione!
„Chcę przekazać kibicom, aby w nas wierzyli, gdyż damy z siebie wszystko, będziemy walczyć o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę, by to spotkanie wygrać i bardzo liczymy na ich wsparcie, bo dobrze jest je czuć i dobrze mieć ósmego zawodnika na boisku”. – apeluje tuż przed spotkaniem Hubert Kornecki.

SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk, 18.05.2019, godz. 18:00, Hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.