Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” gościła w Czajkowie!

0
104

Czajków był ostatnim przystankiem Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”, gdzie zespoły walczyły o awans do wielkiego finału, który już 10. maja w Mielcu!

W rywalizacji udział wzięły zawodnicy oraz zawodniczki szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych klas IV-V i VI-VII.
Jak podczas poprzednich etapów, tak i teraz nie brakowało zaciętej walki, lecz wszystko toczyło się w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play, nad czym czuwali nasi zawodnicy, którzy tego dnia byli nie tylko sędziami, ale i nauczycielami w każdej chwili gotowymi do porad dla młodych adeptów piłki ręcznej.

Najlepsze zespoły z każdej kategorii wywalczyły awans do wielkiego finału, który już 10. maja, lecz żaden z uczestników nie opuścił turnieju z pustymi rękoma, gdyż wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, które otrzymały również wszystkie biorące udział w turnieju szkoły.

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego, a sponsorem tytularnym turnieju jest ENEA Elektrownia Połaniec S.A
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Pani Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pan Jacek Wiśniewski – Prezydent Miasta Mielca.

Wyniki:
SP Czajków I – SP Staszów I 18:5
SP Sichów I – SP Jurkowice I 0:9
SP Czajków II – SP Staszów II 18:5
SP Sichów II – SP Jurkowice II 5:18
SP Czajków I – SP Jurkowice I 20:7
SP Sichów I – SP Staszów I 2:5
SP Czajków II – SP Jurkowice II 13:6
SP Sichów II – SP Staszów II 8:18
SP Czajków I – SP Sichów I 12:1
SP Staszów I – SP Jurkowice I 4:8
SP Czajków II – SP Sichów II 21:4
SP Staszów II – SP Jurkowice II 14:12

Klasyfikacja Końcowa:
Klasy IV-V
1. SP Czajków 9 pkt.
2. SP Jurkowice 6 pkt.
3. SP Staszów 3 pkt.
4. SP Sichów 0 pkt.

Klasy VI-VII
1. SP Czajków 9 pkt.
2. SP Staszów 6 pkt.
3. SP Jurkowice 3 pkt.
4. SP Sichów 0 pkt.

Galeria:
http://www.sprstal.mielec.pl/2019/05/08/regionalna-liga-mlodziezowa-enea-cup-2019-czajkow/