Pogoń z kompletem punktów

0
80

Sobotni wieczór nie był szczęśliwy dla sympatyków piłki ręcznej w Mielcu, gdyż ich ulubieńcy przegrali kolejny mecz w rundzie spadkowej, w której to sytuacja mielczan jest nie do pozazdroszczenia. Tym razem lepsza od podopiecznych Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka okazała się Pogoń Szczecin.

Stal już na samym początku źle weszła w mecz, a po bramkach Dmytro Horihy i Patryka Biernackiego goście prowadzili 2:0, lecz mielczanie w 6. minucie przełamali strzelecką niemoc, aczkolwiek pomimo dogonienia rywali nie zdołali wyjść na prowadzenie, choć w 11. minucie była ku temu świetna okazja. Hubert Skuciński i Paweł Wilk nie wykorzystali jednak rzutów karnych, co nieco podcięło skrzydła gospodarzom.
Bardzo wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10 na korzyść gości.

W drugiej odsłonie to jednak nie prowadzenie „Portowców” było największym zmartwieniem, gdyż z powodu kontuzji mielczanie stracili Michała Wypycha i Wiktora Jędrzejewskiego, czyli dwóch podstawowych obrońców.
Pogoń potrafiła to wykorzystać, gdyż jak zawsze dobrze dysponowana była druga linia szczecinian, a w niej prym wiódł nie kto inny jak Piotrek Rybski. Wychowanek Stali zdobył w tym meczu siedem bramek.

O ile przez kwadrans pierwszej połowy kibice mogli mieć nadzieję na zwycięstwo gospodarzy, o tyle kolejne minuty upłynęły pod dyktando gości, którzy zwiększyli swoją przewagę nawet do sześciu trafień. Mielczanie nie zamierzali się jednak poddawać i minutę przed końcem zdołali dojść rywala na dwa trafienia (23:25), lecz niestety doprowadzić chociażby do kolejnych rzutów karnych już się nie udało, choć były ku temu okazje. Pogoń ostatecznie zwyciężyła 27:25.

Sytuacja mielczan w tabeli nie jest ciekawa, gdyż Stal znajduje się na ostatnim miejscu. W stawce jest jednak dość ciasno, a do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery mecze, a co ważne „Czeczeńcy” w walce o utrzymanie nadal są zależni od siebie.

Najbliższy mecz mielczanie rozegrają w najbliższą środę, gdzie we własnej hali podejmą MKS Kalisz.

SPR Stal Mielec – Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27 (10:12)

SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić – Kornecki 6/3, Krepa 5, Kowalczyk 4, Rutkowski 4, Krupa 2, Wilk 2, Sarajlić 1, Skuciński 1/1, Jędrzejewski, Krajewski, Mochocki, Rusin, Wołyncew, Wypych.