Majówkę czas zacząć!

0
100

Podopieczni Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka już w najbliższą środę rozpoczną dość intensywną majówkę, lecz nie będzie ona miała nic wspólnego z odpoczynkiem, gdyż „Czeczeńcy” w przeciągu ośmiu dni rozegrają aż trzy spotkania, w których to będą gospodarzami. Pierwsze z nich już 1. maja z Zagłębiem Lubin.

„Miedziowi”, na dzień dzisiejszy to zdecydowanie największy przegrany systemu rozgrywek, gdyż w rundzie zasadniczej podopieczni Bartłomieja Jaszki zgromadzili na swoim koncie 29 punktów, do końca licząc się w walce o ćwierćfinał PGNiG Superligi. Tymczasem lubinianie w fazie spadkowej wygrali tylko jeden mecz z Pogonią Szczecin i z trzema punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W tej jednak jest bardzo ciasno, co powoduje, że z każdą kolejką przetasowania są dosyć spore, a każdy zdobyty punkt w ostatecznym rozrachunku może okazać się tym na wagę utrzymania, a walka o pozostanie w elicie zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż na sześć zespołów w grupie spadkowej aż trzy mają po cztery punkty, a w tym gronie jest SPR Stal Mielec.

Mielczanie mogą mówić o sporym szczęściu, a zarazem pechu, gdyż dotychczas wygrali dwukrotnie, i w obu przypadkach osiągnęli to w rzutach karnych. Inna sprawa, że zarówno w meczu z Pogonią Szczecin, jak i ostatnim z Wybrzeżem Gdańsk na własne życzenie zafundowali sobie, jak i kibicom nerwową końcówkę, gdyż w obu przypadkach w drugiej połowie roztrwonili sporą przewagę, a w Gdańsku sięgnęła już ona nawet siedmiu trafień.

Podczas środowego spotkania emocji nie zabraknie, tym bardziej, że oba zespoły w tabeli dzieli tylko jeden punkt, a dodając do tego jeszcze wydarzenia w ostatniego meczu w Mielcu, gdzie sędziowie pokazali aż pięć czerwonych kartek możemy być pewni, że kibice, którzy tego dnia zjawią się w hali przy ulicy Grunwaldzkiej będą światkami niezapomnianego widowiska.

Mielecka Stal oprócz spotkania z Zagłębiem Lubin w najbliższych dniach zmierzy się również z Pogonią Szczecin i MKS-em Kalisz, a spotkania te zaplanowane zostały kolejno na 4. oraz 8. maja.
Już teraz prowadzona jest przedsprzedaż biletów na wyżej wymienione mecze, aczkolwiek kibice w bardzo okazyjnej cenie nabyć mogą pakiet na wszystkie trzy spotkania. Wejściówki są do kupienia na stronie KupBilet.pl oraz w salonach empik, kolporter i STS.

SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 01.05.2019, godz. 18:00, Hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7.