W Gdańsku o bezcenne punkty

0
123

Zespoły walczące o pozostanie w PGNiG Superlidze nie mogą liczyć na ani chwilę wytchnienia, gdyż po środowych spotkaniach przyszedł czas na kolejne starcia, które już w najbliższą sobotę. Mielczanie po dotkliwej porażce z Arką Gdynia pozostają w klimacie trójmiasta, gdyż tym razem zagrają w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem.

Dla najbliższych rywali mielczan gra w rundzie spadkowej to zdecydowanie wynik poniżej oczekiwań, o czym przekonał się Marcin Lijewski, który kilka tygodni temu niespodziewanie stracił pracę, a zastąpił go Thomas Orneborg. Pomimo tych zmian runda spadkowa również nie układa się po myśli Wybrzeża, które przecież tuż przed jej rozpoczęciem w debiucie duńskiego trenera pokonało Górnika Zabrze.
Obecnie po trzech meczach Wybrzeże zgromadziło na swoim koncie 3 punkty wygrywając z Zagłębiem Lubin 35:30 oraz przegrywając z MKS-em Kalisz 22:27 i Pogonią Szczecin 24:31.

Mielczanie walkę o utrzymanie zaczęli znacznie lepiej, gdyż w pierwszym meczu rundy spadkowej pokonali po rzutach karnych Pogoń Szczecin, lecz niestety w późniejszych spotkaniach z grą „Czeczeńców” było coraz gorzej, gdyż najpierw musieli uznać wyższość MKS-u Kalisz (22:26), a następnie Arki Gdynia, która wygrała w Mielcu 32:23.

Oprócz samej przegranej, zdecydowanie boli również jej rozmiar, gdyż Arka to przecież zespół, który w rundzie zasadniczej wygrał tylko raz. Inna sprawa, że od rozpoczęcia walki o utrzymanie podopieczni Dawida Nilssona mają już na swoim koncie 9 punktów i z kompletem zwycięstw pewnie zmierzają po utrzymanie, które jeszcze nie tak dawno wydawało się dla nich nieosiągalne.

To oddala się tym samym od Stali, która w środę była zespołem kompletnie nie do poznania, i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, gdyż jak powiedział nam w wywiadzie Dawid Rusin – w tym meczu nie byliśmy zespołem.
Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, gdyż mielczanom rzeczywiście nie wychodziło praktycznie nic, aczkolwiek takie mecze się zdarzają, a najważniejsze, aby wymazać je z pamięci, gdyż przed podopiecznymi Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka arcyważne spotkanie w Gdańsku, a jak pokazuje tabela – może być ono kluczowe.

W obecnym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie i w każdym z przypadków wygrywali gospodarze. W Gdańsku zwyciężyło Wybrzeże 29:23, zaś w Mielcu Stal, która triumfowała 30:25.

Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec, 27.04.2019, godz. 16:00, Hala AWFiS, Gdańsk