Po punkty do dalekiego Szczecina

0
107

W sobotę podopiecznych Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka czeka przedostatni mecz w rundzie zasadniczej. Mielczanie o ligowe punkty walczyć będą w odległym Szczecinie.

Pogoń w ligowej tabeli na dwie kolejki przed końcem wyprzedza Stal o 3 punkty, w związku z czym najbliższy mecz będzie bezpośrednim starciem o 12. miejsce w tabeli. W ostatecznym rozrachunku pozycja przed play-outami nie będzie jednak miała dużego znaczenia, gdyż ostatnim sześciu zespołom w lidze punkty zostaną wyzerowane, więc walka o utrzymanie rozpocznie się od początku. Powoduje to, że oprócz sobotniego meczu Stal i Pogoń spotkają się jeszcze dwukrotnie.

Pogoń w tym sezonie gra na stabilnym dobrym poziomie i z „Portowcami” liczyć musi się każdy zespół, o czym w ostatniej kolejce przekonał się MKS Kalisz, którzy na własnym parkiecie zwyciężył dopiero po rzutach Karnych.
W Szczecinie kilka tygodni temu doszło również do zmian na ławce trenerskiej, gdyż z pracy zrezygnował Piotr Frelek, a zastąpił go świetnie znany duet: Rafał Biały – Sławomir Fogtman.

W Mielcu również doszło do podobnych zmian i obecnie zespół prowadzą Michał Przybylski i Marcin Basiak pod których to wodzą zespół prezentuje się wyraźnie lepiej, co pokazały ostatnie zwycięstwa z Wybrzeżem Gdańsk i Arką Gdynia.
Niestety w hurraoptymizm pobadać nie można, gdyż zespół nawiedziła plaga kontuzji. O ile Marcin Miedziński powinien być gotowy na play-outy, o tyle sezon skończył się już niestety dla Łukasza Janysta. Pod znakiem zapytania stoi również gra w przyszłych meczach Tomasza Grzegorka, który uszkodził tyle więzadło krzyżowe. W sobotę zespół będzie musiał sobie radzić również bez Daniela Dutki.

Wyraźnego faworyta najbliższego spotkania trudno wskazać, lecz przewaga własnego parkietu oraz kibiców na pewno będzie po stronie gospodarzy, którzy pierwszy mecz w tym sezonie w Mielcu zwyciężyli 33:27. My cały czas jednak mamy w pamięci wyjazdowe spotkanie z zeszłego sezonu, kiedy to po serii rzutów karnych mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, i mamy nadzieję, że podobne obrazki oglądać będziemy również w sobotę!

25. seria PGNiG Superliga: Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec, 30.03.2019, godz. 18:00 Szczecin