Arka pokonana po raz drugi w sezonie!

0
122

Arka Gdynia to w tym sezonie najsłabszy zespół PGNiG Superligi, co pokazuje tabela. Gdynianie w obecnych rozgrywkach wygrali tylko raz, w związku z czym coraz lepiej sprawujący się podopieczni Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka w trójmieście po prostu musieli wygrać. Plan wykonali!

Wynik spotkania bardzo szybko otworzył Michał Wypych. Stal wyszła na prowadzenie 1:0 i jak się okazało nie oddała go przez kolejne 59 minut.
Początek był jednak bardzo wyrównany i jeszcze w 12. minucie przewaga Stali wynosiła tylko dwa trafienia. W tym momencie gospodarze jednak się zacięli, a „Czeczeńcy” bezwzględnie to wykorzystali z minuty na minutę powiększając swoją przewagę. W bramce świetnie spisywał się również Tomasz Wiśniewski, dzięki czemu mielczanie do szatni schodzili przy wysokim prowadzeniu 20:11.

W drugiej odsłonie jako pierwszy do bramki trafił Tomasz Mochocki, w związku z czym przewaga Stali sięgnęła już dziesięciu trafień. Wydawać by się mogło, że jest po meczu, lecz ambitni zawodnicy Arki nie mieli zamiaru poddawać się bez walki, gdyż teoretycznie mecz ze Stalą powinien być tym spotkaniem, w którym bardzo realnie mogą myśleć o zdobyczy punktowej, gdyż zespół z Podkarpacia w ligowej tabeli znajduje się zaledwie pozycję wyżej.

Podopieczni Dawida Nilssona rzucili się do odrabiania strat, co przyniosło skutek, gdyż zaledwie minutę przed końcem po bramce Krzysztofa Jasowicza Arka przegrywała już tylko 30:32. Ostatnie sekundy meczu to jednak egzekucja ze strony gości, którzy zdołali rzucić try bramki, dzięki czemu zwyciężyli 35:30.

Mielczanie nie będą mięli jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już we wtorek na własnym parkiecie zmierzą się z Mistrzem Polski – PGE VIVE Kielce.

MVP meczu wybrany został zdobywca czterech bramek – Michał Wypych.

Arka Gdynia – SPR Stal Mielec 30:35 (11:20)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Kamyszek 7, Przysiek 7, Rychlewski 6, Jasowicz 5, Ćwikliński 3, Jamioł 1, Wolski 1 oraz Całujek, Czaja, Swierawski, Wołowiec.
Karne: 5/5.
Kary: 12 min. (Kamyszek 4 min., Przysiek, Rychlewski, Jasowicz, Czaja – po 2 min.).

SPR Stal: Wiśniewski, Andrelic – Krępa 7, Kowalczyk 5, Rutkowski 4, Sarajlic 4, Wypych 4, Krupa 3, Mochocki 3, Krajewski 2, Skuciński 2, Wilk 1 oraz Dutka, Grzegorek.