Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” gościła w Cmolasie

0
121

27. lutego w hali Szkoły Podstawowej w Cmolasie odbył się drugi turniej Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”, w którym rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze zespoły składały się z uczniów klas IV-V, zaś starsze z klas VI – VII.

Jak zawsze na parkiecie nie brakowało czystej i sportowej walki, która obfitowała w wiele emocji. Młodzi zawodnicy w każdej chwili mogli liczyć na cenne rady naszych zawodników, którzy wcielili się również w rolę sedziów.

W ostatecznym rozrachunku najlepsi w młodszej kategorii okazali się szczypiorniści Szkoły Podstawowej z Dzikowca, zaś w kategorii starszej triumfowała Juvenia Rzeszów.
Na zakończenie turnieju wszystkie zawodniczki oraz zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Puchary otrzymały również wszystkie zespoły oraz najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn. Zwycięscy w swoich kategoriach awansowali do dalszego etapu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego, a sponsorem tytularnym turnieju jest ENEA Elektrownia Połaniec S.A
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Pani Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pan Jacek Wiśniewski – Prezydent Miasta Mielca.

Wyniki:
SP Cmolas I – Juvenia Rzeszów I 7:6
SP Cmolas II – Handball Rzeszów II 11:11 (3:2)K
Juvenia Rzeszów II – SP Raniżów II 22:8
SP Cmolas I – SP Dzikowiec I 6:10
Handball Rzeszów II – SP Raniżów II 14:12
Juvenia Rzeszów I – SP Dzikowiec I 5:6
SP Cmolas II – SP Raniżów II 9:7
Juvenia Rzeszów II – Handball Rzeszów II 20:12
SP Cmolas II – Juvenia Rzeszów II 9:15

Klasyfikacja Końcowa:
Klasy IV-V
1. SP Dzikowiec 6 pkt.
2. SP Cmolas 3 pkt.
3. Juvenia Rzeszów 0 pkt.

Klasy VI-VII
1. Juvenia Rzeszów 9 pkt.
2. SP Cmolas 5 pkt.
3. Handball Rzeszów 4 pkt.
4. SP Raniżów 0 pkt.

Galeria:

http://www.sprstal.mielec.pl/2019/03/13/regionalna-liga-mlodziezowa-enea-cup-2019-cmolas/