Wziąć rewanż za pechową porażkę w Kaliszu

0
143

21. września w Kaliszu Stal mierzyła się z tamtejszym MKS-em i po emocjonującym spotkaniu niestety przegrała 28:29, gubiąc w końcówce decydującą piłkę. Mielczanie po tym spotkaniu mogli czuć, że punkty uciekły im z garści, gdyż przez większą część meczu byli stroną dominującą, lecz szansa na rewanż już w ten piętek w Mielcu, a spotkanie transmitowane będzie na antenie nSport+!

Kaliszanie po kapitalnym poprzednim sezonie ten zaczęli już nieco słabiej, gdyż pierwszą rundę zakończyli zaledwie dwie pozycje wyżej niż Stal. Tym samym Paweł Rusek przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu, a jego miejsce zajął Patrik Liljestrand, świetnie znany z pracy w Górniku Zabrze.
Po objęciu sterów przez szweda, zespół z Kalisza znacznie poprawił swoją grę, gdyż po wznowieniu rozgrywek PGNiG Superligi pokonał Zagłębie Lubin oraz nieznacznie przegrał z Azotami Puławy.

W Mielcu również doszło to sporych zmian, gdyż Krzysztofa Lipkę w roli pierwszego szkoleniowca zastąpił dotychczasowy asystent – Tomasz Sondej, a z powodów rodzinnych do kraju wrócić musiał Rudolf Cuzić. Do Tarnowa zaś powędrował Kacper Pawłowski, a kierunek w drugą stronę obrał Daniel Dutka, który będąc najlepszym strzelcem w 1. lidze zasilił „Biało-Niebieskie” szeregi.

Stal początek rundy wiosennej miała bardzo wymagający, gdyż najpierw mierzyła się z Orlen Wisłą Płock, a następnie z Azotami Puławy. W starciu z Wicemistrzem Polski „Czeczeńcy” bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość „Nafciarzy”. Pozytywów próżno było jednak szukać w Puławach, gdzie tamtejsze Azoty całkowicie zdominowały mielczan, którzy przegrali 35:20.

W spotkaniach z Wisłą i Azotami o punty zawsze jest niezmiernie trudno, lecz te na pewno są w zasięgu w piątek, a jak zapewnia Tomasz Mochocki: „Chcemy pokazać że potrafimy grać w piłkę ręczną, walczyć, a przede wszystkim wygrywać.”

17 seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – Energa MKS Kalisz, 08.02.2019, godz. 18:30, hala sportowa ul. Grunwaldzka 7, Mielec, nSport+