Po Wiśle Płock czas na Azoty Puławy

0
135

Podopieczni Tomasza Sondeja początek rundy wiosennej mają dość pracowity i wymagający, gdyż po spotkaniu z Wicemistrzem Polski – Orlen Wisłą Płock już trzy dni później, czyli  w najbliższa sobotę mielczan czekać będzie pojedynek w Puławach z tamtejszymi Azotami.

Zawodnicy Bartosza Jureckiego obecnego sezonu na pewno nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż po pierwszej rundzie zajmują w tabeli niespodziewane czwarte miejsce, co spowodowały porażki z Górnikiem Zabrze (25:28), PGE VIVE Kielce (18:35), Orlen Wisłą Płock (17:28) i Zagłębiem Lubin (28:31). Bez wątpienia jednak faworytem sobotniego meczu będą Azoty, które posiadają w swoich szeregach wielu reprezentantów kraju.

Jeden z nich jest na wypożyczeniu w Stali, a mowa rzecz jasna o Bartoszu Kowalczyku, który po wypożyczeniu do Mielca rozwinął skrzydła stając się jednym z najlepszych środkowych w lidze, co zaowocowało debiutem w seniorskiej reprezentacji Polski.

Tak dobrze w pierwszej części sezonu nie wiodło się jednak Stali, która obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Tym samym na ławce trenerskiej doszło do dość znaczącej zmiany, gdyż Krzysztofa Lipkę zastąpił dotychczasowy II trener – Tomasz Sondej.

Pod jego wodzą „Biało-Niebiescy” rozegrali trzy sparingi i dwa mecze o stawkę z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski i Wisłą Płock w lidze. Szczególnie pierwsza połowa starcia z „Nafciarzami” wyglądała bardzo obiecująco i mamy nadzieję, że równie pozytywnie zespół zaprezentuje się w Puławach, tym bardziej, że starcia obu zespołów niejednokrotnie przynosiły już wiele niespodzianek!

16. seria PGNiG Superliga: Azoty Puławy – SPR Stal Mielec, 02.02.2019, godz. 18:00, al. Partyzantów 11, Puławy