Handball Stal Mielec

Wysokie zwycięstwo w Tarnowie!

Podopieczni Tomasza Sondeja jadąc na spotkanie do Tarnowa z tamtejszym SPR-em na pewno mięli w głowie przedsezonową potyczkę, kiedy to przegrali 25:26. Środowy mecz nie miał jednak nic wspólnego z tym sierpniowym i mielczanie pewnie pokonali lidera 1. ligi!

Spotkanie otworzyła bramka Piotra Krępy i na początku kibice mogli być świadkami dość wyrównanego pojedynku, gdyż Stal nie prowadziła więcej niż różnicą trzech trafień. Z upływem kolejnych minut przewaga mielczan zaczęła się coraz bardziej powiększać, a duża w tym zasługa świetnie broniącego Tomasza Wiśniewskiego, a trzeba tez wyróżnić jego imiennika – Tomka Mochockiego, który wrócił po złamaniu ręki i rzucił pięć bramek.
Po pierwszej połowie „Czeczeńcy” prowadzili 20:14.

W drugiej odsłonie od samego początku warunki na boisku dyktowali mielczanie, którzy w tym meczu bardzo upodobali sobie słupki i poprzeczki, gdyż po ich rzutach piłka osiem razy obijała aluminium i nie wpadała do bramki.
Twarda i szczelna obrona pozwalała jednak „Biało-Niebieskim” na wyprowadzanie szybkich kontr, gdyż gospodarze nie potrafili przebić się przez mielecką defensywę, choć świetnie znany w Mielcu – Michał Chodara niejednokrotnie testował jej jakość odważnymi wejściami.
Ostatecznie Stal pewnie zwyciężyła 37:27, i tym samym był to ostatni sprawdzian podopiecznych Tomasza Sondeja przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Mielczanie rundę wiosenną zainaugurują spotkaniem 30. stycznia we własnej hali z Wicemistrzem Polski – Orlen Wisłą Płock.

SPR TPWSZ Tarnów – SPR Stal Mielec 27:37 (14:20)

SPR Stal: Wiśniewski – Wilk 4, Krępa 5, Janyst 7, Wypych 1, Skuciński 3, Mochocki 5, Miedziński 1, Sarajlić, Grzegorek, Dutka 4, Kowalczyk 1, Krupa 1, Rutkowski 4, Ćwięka 1.

fot. Grzegorz Golec

Więcej od Handball STAL