Juniorzy oraz juniorzy młodsi mierzyli się z Juvenią Rzeszów

0
93

W ostatnich dniach nasi juniorzy oraz juniorzy młodsi mierzyli się z rówieśnikami z Juveni Rzeszów. W mielecko-rzeszowskim pojedynku padł remis 1:1. Oba mecze rozgrywane były w ramach Podkarpackiej Ligi.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli młodsi wychowankowie Tomasza Sondeja, którym tego dnia gra nie układała się od samego początku i niestety z minuty na minutę było to coraz bardziej widoczne. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 11:8, lecz w drugiej części gry obraz na boisku nie zmienił się, i to nadal Juvenia była stroną dominującą i ostatecznie zwyciężyła 32:28.

Kategoria junior młodszy: SPR Stal Mielec – Juvenia Rzeszów 28:32 (8:11)
SPR Stal: Burczy, Haptaś, Ciechoń 1, Dzierga 5, Mokrzycki, Nadzieja 4, Klaus 3, Draguła, Lisak 2, Bik, Polak, Sobczyk, Polechoński, Paleń 3, Wilk 9, Kusibab 1.

Kilka dni później rękawice z kolegami z Rzeszowa skrzyżowali juniorzy dowodzeni przez Marcina Basiaka. Był to niemal ten sam zespół, który występuje w II lidze, w związku z czym faworyt mógł być tylko jeden, i rzeczywiście mecz zaczął się od wyraźnej dominacji mielczan, którzy bardzo szybko prowadzili 11:4. W dalszej części pierwszej połowy mielczanie bardzo łatwo dochodzili do pozycji rzutowych i ostatecznie po 30. minutach wygrywali 25:17.
Goście już podczas pierwszej połowy pomimo wyraźnej straty podnieśli rękawicę i ambitnie walczyli o odrobienie strat. Starania te były jeszcze wyraźniejsze w drugiej odsłonie, kiedy to Juvenia zbliżyła się zaledwie na cztery trafienia. Ostatecznie to jednak młodzi mielczanie zwyciężyli 44:35.

Kategoria junior: SPR Stal Mielec – Juvenia Rzeszów 44:35 (25:17)
SPR Stal: Tara, Dzierga 1, Wilk K. 3, Klaus 4, Batko 1, Jacek 4, Ziomek 8, Mrozik 5, Kozioł 6, Paleń, Styczeń 12, Wilk H., Kusibab